icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Клітинна терапія

Ласкаво просимо на сторінку Клініки Центру Стимуляції Мозку (ЦСМ), що спеціалізується на передових методах клітинної терапії. Наша команда досвідчених фахівців надає інноваційні медичні послуги, що базуються на використанні власних стовбурових клітин для лікування різних захворювань. Ми прагнемо високої якості та персоналізованого підходу, забезпечуючи нашим пацієнтам унікальні рішення для відновлення здоров'я. Познайомтеся зі світом клітинної терапії разом із нами та відкрийте нові можливості для вашого благополуччя.

Клеточная терапия

Клітинна терапія — лікування стовбуровими клітинами 

Клітинна терапія — це новий медичний напрям, який базується на введенні в організм пацієнта препаратів, що містять живі клітини людини. Сучасна регенеративна медицина передбачає як застосування нативних (натуральних, неманіпульованих) клітин, так і після складної лабораторної обробки (культивування/диференціації). В клітинній/регенеративній терапії застосовуються різні види стовбурових клітин. 

Стовбурові клітини — це клітини-попередники спеціалізованих клітин організму, здатні дати початок будь-якій тканині. Терапевтична ефективність стовбурових клітин зумовлена їхнім відновним (регенеративним) ефектом. На сьогодні клітинна терапія — один із найперспективніших підходів до лікування хвороб, які донедавна вважалися невиліковними. Унікальність нашого лікування полягає в тому, що ми можемо направляти та коригувати ефект після введення стовбурових клітин, фокусуючи дієву силу саме туди, де вона потрібна. Така методика є єдиною в межах України, а наші медичні рішення — унікальні на світовому рівні! 

Біотехнології належать до найбільш складних і високовартісних методик, проте в Україні вже наявне як спеціалізоване обладнання, так і висококваліфіковані лікарі, що мають досвід клітинної терапії. 

У Клініці ЦСМ можна отримати консультацію, пройти діагностику та повний лікувальний цикл методами клітинної терапії. 

Види стовбурових клітин 

Зараз у науці виділяють 2 основні види стовбурових клітин:

До стовбурових клітин дорослого організму належать клітини, виділені з:

В медицині застосовуються і власні (аутологічні) стовбурові клітини, і донорські. При деяких захворюваннях показане лікування лише донорськими (чужими) клітинами, тоді як при інших — бажанішим є введення власних клітин. 

З огляду на функції розрізняють:

Гемопоетичні стовбурові клітини застосовуються у лікуванні захворювань крові та імунної системи, тоді як мезенхімальні — у регенеративній (відновній) терапії широкого спектру захворювань, зокрема в неврології. Можлива комбінація обох популяцій стовбурових клітин. 

Особливо перспективними вважаються стовбурові клітини пуповинної крові завдяки їх вищому регенеративному потенціалу та здатності диференціюватися в клітини різних тканин та органів, низькій імуногенності. Ці клітини ідеально підходять дитині, з чиєї пуповини вони зібрані, а часто й близьким родичам.

Що лікують стовбуровими клітинами 

Стовбурові клітини використовують як у комплексній (одночасно з іншими лікарськими засобами та маніпуляціями), так і монотерапії широкого спектру серйозних порушень функціонування організму. Клітинна терапія — це єдина надія лікарів покращити стан пацієнта в ситуаціях, коли інші методи лікування вичерпані. Успіхи регенеративної медицини на сьогодні вражають. 

Серед показань до застосування стовбурових клітин:

Механізм лікувальної дії стовбурових клітин пов'язаний із виділеннями ними особливих біологічно активних речовин — факторів росту, що сприяють регенерації тканин (нервової, серця, судин, печінки, опорно-рухового апарату тощо). Показана можливість перетворення введених в тіло хворого стовбурових клітин у тканини пошкоджених органів, відновлюючи їх таким чином (трансдиференціація). Мезенхімальні стовбурові клітини можуть зменшувати запалення та дедалі ширше застосовуються у лікуванні аутоімунних хвороб.

Протипоказання до лікування стовбуровими клітинами

Незважаючи на популярність та універсальність клітинної терапії, існують клінічні ситуації, у разі яких не рекомендується її використовувати. До них належить наявність таких захворювань, як:

Але навіть за наявності захворювань із цього переліку у певних випадках клітинна терапія може використовуватися, що визначається станом пацієнта та особливостями кожного окремого випадку. 

Перед отриманням клітинної терапії важливо ретельно пройти діагностику, щоб унеможливити наявність захворювань зі списку протипоказань. У Клініці ЦСМ вам проведуть обстеження та нададуть необхідні послуги для встановлення діагнозу та призначення клітинної терапії або іншого методу. 

Застосування стовбурових клітин у неврології 

Клітинна терапія полегшує перебіг багатьох неврологічних захворювань та покращує якість життя пацієнтів. На даний момент з’являється дедалі більше переконливих даних про ефективність клітинної терапії у лікуванні гіпоксично-ішемічних уражень головного мозку у новонароджених та захворювань аутистичного спектру. 

Нейрорегенерація за допомогою стовбурових клітин у поєднанні з реабілітаційною, поведінковою та, за потреби, медикаментозною терапією значно покращує стан хворих на ДЦП. У світі вже напрацьований чималий досвід лікування дітей з даним захворюванням та аутизму з використанням власної пуповинної крові та стовбурових клітин пуповини. Відомо, що пуповинна кров людини містить особливий білок, який здатний покращувати когнітивні функції мозку (процеси запам’ятовування, навчання, пізнання). 

Стовбурові клітини можуть змінюватися у структурні компоненти ураженої нервової тканини, а також шляхом виділення численних цитокінів та факторів росту сприяти відновленню нейронів, нервових волокон, елементів нейроглії. 

Введення стовбурових клітин покращує енергетичні процеси в нейронах та нейроглії, а також обмін біогенних амінів та нейромедіаторів в головному та спинному мозку, периферичних нервах.

Клітинна терапія у комплексному лікуванні аутизму дає змогу покращити соціальні навички дитини, зокрема розвиток мови, зоровий контакт, сприяє підвищенню уваги, формуванню уяви, участі у грі. 

Реабілітація пацієнтів внаслідок травмування спинного мозку із використанням стовбурових клітин сприяє швидшому відновленню чутливості, покращенню рухових функцій, навиків самообслуговування. 

У США розпочато другу фазу клінічного дослідження з лікування хвороби Альцгеймера мезенхімальними стовбуровими клітинами. Також доведено, що клітинна терапія сприяє відновленню продукування дофаміну при хворобі Паркінсона. Лікування мезенхімальними стовбуровими клітинами доволі широко застосовується при розсіяному склерозі. 

Пацієнтам, які розглядають клітинну терапію при певному захворюванні, варто розуміти, що цей інноваційний метод лікування результативний і безпечний лише за умов належної підготовці біологічного матеріалу згідно з міжнародними стандартами та кваліфікованим застосуванням медичним персоналом, який має відповідний досвід. 

Клініка ЦСМ пропонує консультації висококваліфікованих фахівців, надає весь спектр необхідних діагностичних обстежень та проводить лікування стовбуровими клітинами за найоптимальнішою для даного пацієнта методикою.

Практика застосування стовбурових клітин у лікуванні дітей

Під час випробування провідними фахівцями в галузі медичних досліджень було продемонстровано, що внутрішньовенне вливання аутологічної пуповинної крові маленьким дітям з розладами аутистичного спектру є абсолютно безпечним. При цьому були зазначені значні покращення у поведінці, що спостерігалися в перші 6 місяців після інфузії та зберігалися протягом 12 місяців. Вищий вихідний рівень невербального IQ був пов'язаний з явними поліпшеннями стану маленьких пацієнтів.

Також проведені дослідження підтвердили, що трансплантація мезенхімальних стовбурових клітин вплинула на покращення рухової функції у дітей зі спастичним церебральним паралічем. В даному випадку вивчалася залежність між дозою пересаджених клітин та ефективністю впливу у дітей з ДЦП.

Варто зазначити, що результати роботи в багатьох дослідницьких медичних центрах доводять додаткові позитивні ефекти від використання стовбурових клітин під час лікування неврологічних патологій, насамперед, у дітей. 

Які є методи клітинної терапії 

Лікування стовбуровими клітинами застосовується в медичній практиці з 50-х років ХХ століття. Це — єдиний шлях до одужання при деяких хворобах крові, коли показана трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку. Регенеративна терапія з використанням як власних, так і донорських стовбурових клітин дає змогу значно покращити стан пацієнта при майже сотні важких захворювань. 

Основні шляхи введення стовбурових клітин:

Кількість стовбурових клітин в організмі людини в геометричній прогресії зменшується з віком, що призводить до зниження захисних сил, сповільнення загоєння ран та зрощення переломів, виникнення захворювань. Це зумовлює доцільність та ефективність противікової клітинної терапії. 

Введення стовбурових клітин дає змогу як відновити уражені захворюванням тканини та органи, а також покращити їхню функціональну активність завдяки таким механізмам: 

Як проводиться лікування стовбуровими клітинами

Вид, дозування та спосіб уведення стовбурових клітин залежать від діагнозу, стану та вікових даних пацієнта. Стовбурові клітини переважно вводяться довенно або внутрішньотканинно. Пацієнтам, які мають збережену в біобанку пуповинну кров, пуповину чи плаценту, може бути проведена терапія власними стовбуровими клітинами чи за умов імунологічної сумісності клітинами близьких родичів. Пацієнтам, які не мають запасу власних стовбурових клітин, пропонується клітинна терапія донорським біоматеріалом. 

Зараз у світі широко функціонують спеціально створені кріобанки (біобанки), які надають послуги довготривалого зберігання стовбурових клітин, зібраних під час пологів (з пуповинної крові, пуповини, плаценти). Це різновид біологічного страхування — на випадок захворювання цей біоматеріал використовується в лікувальних цілях. 

Одночасно з біобанками сімейного типу (приватними, аутологічними) в розвинених країнах працюють публічні (державні) банки пуповинної крові з залученням державного фінансування. 

Ефекти клітинної терапії 

Введені в організм стовбурові клітини за допомогою спеціальних адгезійних молекул віднаходять уражені патологічним процесом органи та шляхом виділення особливих біологічно активних речовин (цитокінів) сприяють їх відновленню через: 

Відтак, ефектами клітинної терапії є:

  1. Покращення самопочуття та зовнішнього вигляду пацієнта.
  2. Покращення функцій усіх внутрішніх органів.
  3. Прискорення реабілітації після травм або операцій. 
  4. Підвищення фізичної та розумової працездатності.
  5. Посилення противірусного захисту. 

Встановлено високу клінічну ефективність і безпеку лікування стовбуровими клітинами ДЦП, аутизму, негативних наслідків інсульту, черепно-мозкової травми та уражень спинного мозку, розсіяного склерозу. Клітинна терапія — ефективний метод лікування остеопорозу, а також ускладнень цукрового діабету 2 типу. 

Наші переваги

Разом з клітинною терапією ми використовуємо методи, які впливають на відновлення нервової системи, систему ШКТ, опорно-руховий апарат, серцево-судинну систему та систему крові, нормалізують обмін речовин, активізують внутрішні резерви організму.

У Клініці ЦСМ можна пройти повний цикл від діагностики до лікування та відновлення. Усі процедури та маніпуляції виконуються висококваліфікованим персоналом з використанням інноваційного обладнання. Клініка також володіє сучасним лабораторно-діагностичним комплексом. У нас оптимальна вартість лікування стовбуровими клітинами в Україні.

Також клініка ЦСМ єдина в Україні успішно займається лікуванням стовбуровими клітинами в педіатрії. Ми контролюємо процеси розвитку дитини та займаємося корекцією програми лікування безпосередньо під час використання стовбурових клітин. 

Наші лікарі 

Наша клініка здійснює лікування стовбуровими клітинами аутизму та інших розладів нервової системи. У нас можна пройти консультацію компетентних лікарів: неврологів, педіатрів, хірургів і реабілітологів, які мають значний досвід і підтверджену кваліфікацію. Зв’яжіться з нами, щоби записатися на прийом — і наші фахівці нададуть відповіді на всі запитання та призначать необхідні обстеження.

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті