Але навіть за наявності захворювань із цього переліку у певних випадках клітинна терапія може використовуватися, що визначається станом пацієнта та особливостями кожного окремого випадку.
Перед отриманням клітинної терапії важливо ретельно пройти діагностику, щоб унеможливити наявність захворювань зі списку протипоказань. У Клініці ЦСМ вам проведуть обстеження та нададуть необхідні послуги для встановлення діагнозу та призначення клітинної терапії або іншого методу.
Застосування стовбурових клітин у неврології
Клітинна терапія полегшує перебіг багатьох неврологічних захворювань та покращує якість життя пацієнтів. На даний момент з’являється дедалі більше переконливих даних про ефективність клітинної терапії у лікуванні гіпоксично-ішемічних уражень головного мозку у новонароджених та захворювань аутистичного спектру.
Нейрорегенерація за допомогою стовбурових клітин у поєднанні з реабілітаційною, поведінковою та, за потреби, медикаментозною терапією значно покращує стан хворих на ДЦП. У світі вже напрацьований чималий досвід лікування дітей з даним захворюванням та аутизму з використанням власної пуповинної крові та стовбурових клітин пуповини. Відомо, що пуповинна кров людини містить особливий білок, який здатний покращувати когнітивні функції мозку (процеси запам’ятовування, навчання, пізнання).
Стовбурові клітини можуть змінюватися у структурні компоненти ураженої нервової тканини, а також шляхом виділення численних цитокінів та факторів росту сприяти відновленню нейронів, нервових волокон, елементів нейроглії.
Введення стовбурових клітин покращує енергетичні процеси в нейронах та нейроглії, а також обмін біогенних амінів та нейромедіаторів в головному та спинному мозку, периферичних нервах.
Клітинна терапія у комплексному лікуванні аутизму дає змогу покращити соціальні навички дитини, зокрема розвиток мови, зоровий контакт, сприяє підвищенню уваги, формуванню уяви, участі у грі.
Реабілітація пацієнтів внаслідок травмування спинного мозку із використанням стовбурових клітин сприяє швидшому відновленню чутливості, покращенню рухових функцій, навиків самообслуговування.
У США розпочато другу фазу клінічного дослідження з лікування хвороби Альцгеймера мезенхімальними стовбуровими клітинами. Також доведено, що клітинна терапія сприяє відновленню продукування дофаміну при хворобі Паркінсона. Лікування мезенхімальними стовбуровими клітинами доволі широко застосовується при розсіяному склерозі.
Пацієнтам, які розглядають клітинну терапію при певному захворюванні, варто розуміти, що цей інноваційний метод лікування результативний і безпечний лише за умов належної підготовці біологічного матеріалу згідно з міжнародними стандартами та кваліфікованим застосуванням медичним персоналом, який має відповідний досвід.
Клініка ЦСМ пропонує консультації висококваліфікованих фахівців, надає весь спектр необхідних діагностичних обстежень та проводить лікування стовбуровими клітинами за найоптимальнішою для даного пацієнта методикою.