icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Черепно-мозкова травма

Черепно-мозкова травма – це пошкодження кісток та тканин різного ступеня важкості, яке є наслідком удару. Ці пошкодження відрізняються множинними варіантами за локалізацією, характером та важкістю травми мозкових структур.

Лікування ЧМТ

Черепно-мозкова травма – це пошкодження кісток та тканин різного ступеня важкості, яке є наслідком удару. Ці пошкодження відрізняються множинними варіантами за локалізацією, характером та важкістю травми мозкових структур. Постраждати можуть тканини та оболонки мозку, кровоносні судини, нерви.

Основна травма мозку виникає в місці прикладання удару, але ще значніші пошкодження дислокуються в зоні протиудару на протилежному боці черепа.

Класифікація відкритої черепно-мозкової травми за характером пошкодження:

Клінічна картина може відрізнятися залежно від важкості пошкоджень.

Вирізняють черепно-мозкову травму легкого ступеня, середньоважкого та важкого (гостре стискання мозку, сильний забій).

Також виділяють травми:

До головних причин ЧМТ належать побутові, виробничі та спортивні травми, аварії на дорогах.

Симптоми

Основні симптоми ЧМТ у дорослих:

За появи будь-якої з перерахованих ознак необхідно терміново викликати швидку допомогу, покласти хворого на спину, якщо він у свідомості, в протилежному випадку – на бік.

Діагностика

Потерпілий повинен бути привезений в медичний заклад в горизонтальному положенні, де його повинен оглянути невролог чи травматолог. Діагностика включає такі заходи:

Методика МРТ має максимальну чутливість та інформативність.

Методи терапії

Лікування ЧМТ в мед. центрі починається з діагностування. Важливий етап – відновлення нормальної дихальної функції, під’єднання до апарата ШВЛ, який допомагає нормалізувати газообмін, є способом профілактики набряку мозку.

Наступним етапом лікування відкритої черепно-мозкової травми є оброблення рани та накладання швів. Якщо необхідно, то відбувається хірургічне втручання для видалення сторонніх предметів, уламків.

Для лікування ЧМТ легкого ступеня важливо забезпечити постраждалому спокій та постільний режим. Далі призначаються медикаменти для відновлення свідомості, полегшення больового синдрому, стабілізації стану постраждалого. Далі проводяться заходи для профілактики набряку мозку, призначають ноотропну терапію, проти судомне лікування.

Під час лікування виділяють три періоди ЧМТ:

 1. Гострий, коли травмовані тканини знаходяться в стані взаємодії, тривалість 1-8 тижнів (у важких випадках до 19 тижнів).
 2. Проміжний, коли пошкодження поступово розсмоктуються, в ЦНС розвиваються пристосувально-компенсаційні процеси, тривалістю від 2 місяців до половини року.
 3. Віддалений – за якого завершуються процеси регенерації, а за несприятливому перебігу розвиваються спаєчні та інші патологічні процеси.

Тривалість лікування черепно-мозкових травм залежить від важкості пошкодження та ефективності призначеної терапії.

За сприятливого кінця до повного врівноваження стану потерпілого може минути 2 і більше роки.

Реабілітація

Після травми голови людина надовго випадає з активного життя, часто втрачає працездатність. Навіть не надто важка травма може викликати серйозні ускладнення, спровокувати зміни в організмі. Тому реабілітація відіграє важливу роль.

Для ефективної реабілітації після ЧМТ важливо звернутися до спеціалізованої клініки, де фахівці складуть індивідуальну програму для відновлення організму та мінімізації негативних наслідків ЧМТ.

Основні методи роботи реабілітологів для відновлення організму:

За важких ЧМТ масаж, ЛФК та фізіопроцедури будуть корисними вже на перших етапах реабілітації.

Наслідки

ЧМТ – це найнебезпечніша травма тому, що вона пов’язана з великим ризиком для життя потерпілого. Окрім цього, наслідки ЧМТ головного мозку можуть настати як одразу після пошкодження, так і через якийсь час:

Якщо після ЧМТ потерпілому не надана вчасна допомога, то ризик інвалідності значно підвищується.

Лікування в Києві

ЧМТ – найпоширеніша травма, що пов’язана з ризиком для життя. Пацієнти з будь-якою травмою мозку повинні бути привезені в стаціонар, в деяких випадках вони потребують допомоги нейрохірурга, а потім повноцінного догляду.

Метою лікування ЧМТ є нормалізація функціонального стану мозку, зменшення головного болю, нормалізація сну.

Основні препарати: анальгетики, седативні засоби.

Під час лікування ЧМТ у дорослих в клініці в Києві допомогу пацієнтам надають досвідчені фахівці: нейрохірурги та реабілітологи. Лікувальні заходи проводяться відповідно до міжнародних стандартів та протоколів. Клініка обладнана найновішим діагностичним обладнанням, що сприяє максимально точному встановленню діагнозу та призначенню коректного лікування.

Джерела

Фахівці

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Ціни

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Віра Іванівна 29.06.2021

5.0
5.0

Лікування ЧМТ

Синок у мене дуже активний, бігає на вулиці, лазить по деревах. Одного разу не втримався і впав на асфальт. Ледь вмовила швидку не везти до лікарні, а одразу до Центру стимуляції мозку, ми там малому поставу рівняли і до дефектолога ходили вже в садочку. Після моєї розповіді і огляду дитини, зробили рентген. Синочку пощастило в нього черепно мозкова травма легкого ступеня. Відновився швидко, допомогли фізіотерапевтичні процедури.

Мария 14.05.2021

4.0
4.0

Лечение ЧМТ

Отец упал с лестницы, когда чинил крышу. Расшиб голову сильно, было много крови. Обратились в ЦМС, сделали рентген двухсторонний. Открытая непроникающая черепно-мозговая травма без повреждения костей и мозга. Очень сильное сотрясение. Врачи сказали, что все поправимо, просто из-за возраста очень длительная реабилитация и восстановление будут.

Юля 03.04.2021

5.0
5.0

Лечение ЧМТ

Хочу сказать спасибо от имени моей соседки врачам нейрохирургам в Центре стимуляции мозга! Они всей семьей попали в аварию. Мужу делали операцию на мозге, так как была открытая черепно-мозговая травма. Были очень неутешительные прогнозы. Но нейрохирург сделал чудо, муж соседки пришел в сознание и узнает всех, может шевелить конечностями. Теперь с ним занимаются реабилитологи. И очень поддерживают своим доброжелательным подходом и высоким профессионализмом.

Михайло Задорожний 19.03.2021

5.0
5.0

Лікування ЧМТ

Смішно, сказати, але йшов, спіткнувся, впав, отямився в лікарні. Точніше в Центрі стимуляції мозку. Упав невдало на камінь в скроневу область. Люди на вулиці викликали швидку, так як я втратив свідомість. Робили МРТ, лопнула судина утворилася гематома. Лежав у стаціонарі, добре лікують, добре ставляться. Зараз періодично відчувається запаморочення і головний біль є, але мене попередили, що таке може бути. Так, що дивіться краще під ноги, панове.!.

Елена Владимировна 03.02.2021

5.0
5.0

Лечение ЧМТ

Моему внуку очень помог Ворошилов Евгений Александрович он замечательный нейрореабилитолог! У внука была черепно мозговая травма закрытого типа. Он маленький, но очень активный, непоседа.Когда упал сразу встал и побежал, но потом его затошнило и он стал вяленьким. Мы с дедушкой отвезли его в ЦСМ. В стационаре находились несколько дней под контролем врачей в частности Евгения Александровича.После лечения выписали домой, но с соблюдением спокойного ритма, но разве такое возможно с нашим пострелом.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті