icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Логопедичний масаж

Логопедичний масаж підвищує еластичність м'язових волокон і стимулює розмовну мову при затримці розвитку дитини.

Логопедичний масаж для дітей

Логопедичний масаж для дітей в Києві

Іноді в дитини, яка має проблеми з мовленням, порушується кровопостачання стовбура мозку, що призводить до нездатності контролювати м'язи мовного апарату. В таких випадках перед постановкою звуків необхідно провести логопедичний масаж - метод механічного впливу, завдяки якому покращується функціонування м'язів, нервових закінчень, кровоносних судин, м'яких тканин та периферичного відділу мовного апарату. Логопедичний масаж для дітей в Києві, який проводять у Центрі Стимуляції Мозку, нормалізує мовлення та поліпшує загальний емоційний стан дитини.

Логопедичний масаж - це частина комплексної медико-педагогічної системи реабілітації людини, незалежно від її віку. Загалом, логомасаж застосовують під час корекційної педагогічної роботи у випадку порушення тонусу м'язів для його нормалізації. Основною його метою є, зокрема, зменшення судомів м’язів мовного апарату, стимуляція пропріоцептивної системи, активізація м'язів з недостатньою здатністю скорочення, формування скоординованих рухів органів артикуляції і, як результат, покращення мовлення.

Види логопедичного масажу

Ручний масаж - це класичний лікувальний масаж, який проводиться безпосередньо на ураженій ділянці або поруч з нею. Основні прийоми ручного логопедичного масажу - це погладжування, розтирання, розминання і вібрація.

Апаратний масаж - проводиться за допомогою вібраційних, вакуумних та інших приладів.

Точковий масаж - різновид лікувального логопедичного масажу, який використовують при потребі локально вплинути на біологічно активні точки для їх розслаблення або стимулювання. Прийоми точкового масажу підбираються строго індивідуально, оскільки неправильне застосування цього виду логопедичного масажу може ускладнити наявне захворювання.

Особливий вид логопедичного масажу - зондовий. Цей метод простий і ефективний. Зондовий логопедичний масаж дає можливість цілеспрямовано впливати на уражені ділянки артикуляційних органів, активізуючи і відновлюючи їх діяльність за допомогою спеціального пристрою - зонду.

Показання до логопедичного масажу

Логопедичний масаж застосовується у випадках порушень м'язового тонусу при:

Загалом виділяють такі основні показання до проведення логопедичного масажу дитині:

Протипоказання до логопедичного масажу

Дитячий логопедичний масаж не проводиться у випадку наявності будь-якого гострого інфекційного захворювання, зокрема при сильній застуді, гінгівіті чи кон'юнктивіті, стоматиті, збільшенні лімфовузлів і лімфотоку, ураженні ротової порожнини в результаті розвитку герпесу.

Порядок і техніка проведення логопедичного масажу

Проведення логомасажу зосереджене в основному на м'язах мовного апарату (язик, губи, щоки, м'яке піднебіння). Виділяють два види логопедичного масажу. Перший передбачає роботу тільки пальцями, другий - застосування спеціальних інструментів. Призначити той чи інший вид масажу лікар може за певними показниками.

Процедура логомасажу включає в себе поєднання декількох технік:

Фахівці, які складають схеми проведення логомасажу для корекції важких порушень мовлення, дотримуються певних норм. Тривалість одного сеансу не повинна перевищувати 15 хвилин, адже саме такий час є оптимальним для дитини будь-якого віку і в будь-яких умовах: вдома чи в спеціальному закладі. Важливою для досягнення результату є і систематичність. Щоб малюк закріпив мовні навички, ручний і зондовий масаж проводять мінімум 3-4 рази в тиждень (щодня або через день). Курс логопедичного масажу включає в себе 10-15 сеансів, залежно від індивідуальних показань пацієнта.

Під час масажу положення дитини має бути максимально зручним і природним. При масажі обличчя або язика логопед знаходиться перед дитиною або за головою сидячої дитини.

Схема та техніка логопедичного масажу повинна спиратися на класичний масаж і досвід колег-логопедів, які розробили спеціальні масажні комплекси. Масажні прийоми загалом прості і доступні для виконання батьками дітей з порушеннями мови. Силу впливу рук або апаратури коригують залежно від поставленої мети. Щоб розслабити артикуляційні м'язи застосовують легке погладжування. Зміцнити і активізувати м'язовий тонус допоможуть сильніші і частіші рухи.

Прийоми масажу не повинні викликати у дитини неприємні відчуття і негативні емоції.

Позитивні ефекти

Масаж сприятливо позначається на тканинах, поліпшує секреторну функцію шкіри і активізовує кровопостачання. Це призводить до поліпшення обмінних процесів та постачання кисню до тканин.

Ритмічні рухи фахівця прискорюють відтік венозної крові. При цьому поліпшуються функції лімфатичних судин, змінюється структура м'язової системи (зростає еластичність волокон мускулатури, сила скорочення, працездатність). Застосування різних технік дає можливість вплинути на спастичність (комплекс симптомів, що характеризується підвищеним тонусом м'язів) та мляві парези.

Таким чином, логопедичний масаж дозволяє отримати наступні ефекти:

Під час прийому спеціаліст проведе сеанс логопедичного масажу для дітей, а також обов'язково розповість про те, як можна закріпити отримані результати вдома. Він роз’яснить деякі прийоми, які допоможуть вам самостійно стимулювати розвиток мовного апарату дитини.

Переваги проведення логопедичного масажу в нашому Центрі

На первинній консультації в нашій клініці логопед визначає рівень мовного розвитку і діагностує розлад. Далі він підбирає ті масажні прийоми, які необхідні саме Вашій дитині: для зниження або підвищення тонусу м'язів. Часто для результативнішої діагностики приєднуються невролог і психолог. Логопедичний масаж може провести кожен логопед нашого Центру. Запишіться уже зараз, адже ми гарантуємо проведення логопедичного масажу в Києві, на Подолі, з особливою турботою про Вашу дитину. У нас доступна вартість логопедичного масажу.

Дізнайтеся ціну на логопедичний масаж, зателефонувавши в колл-центр.

Відео

Фахівці

Ліцензії та сертифікати

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

  20 хвилин

 • LC7. Логопедичний комплекс №1 (заняття + логопедичний масаж) Дитячий

  50 хвилин

 • CC19. Консультація логопеда (заключна) Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Світлана Анатоліївна 19.04.2021

5.0
5.0

Логопедичний масаж

Висловлюю подяку Тополівській Ірині Миколаївні, за індивідуальний підхід до моєї дитини, за проявлену увагу. Дуже була приємно здивована такому сервісу. Таким хорошим фахівцям, чистоті в клініці. І найголовніше, що результат не змусив себе чекати. Вважаю, нам допоміг логопедичний масаж.

Камила 31.03.2021

5.0
5.0

Логопедический массаж

Хочу поблагодарить Полтавскую Викторию Владимировну - это первоклассный специалист, чуткий и внимательный человек. Ребенок в восторге, от общения с доктором, а самое главное, мы теперь понятно разговариваем. Спасибо.

Александра 04.03.2021

5.0
5.0

Логопедический массаж

Наблюдаемся у Боровецкой Ирины Ярославовны уже второй год. Это замечательный логопед, знает свое дело, никогда не опаздывает. Впервые обратились с проблемой неправильного развития мышц языка, назначили логопедический массаж и специальную зарядку, которую мы повторяли дома. Спустя 8 месяцев, Гриша читал стихи, сейчас мы продолжаем занятия, для подготовки к школе.

Виктория Семенова 12.02.2021

5.0
5.0

Логопедичний масаж

Ми звернулися, в ЦСМ в Києві по пр-ту Порика 13б, пройшли обстеження. Лікар поставив діагноз “затримка розвитку”, що в основному виражалося у відсутності розмовної мови. Логопед В.Н. запропонувала нам почати з логопедичного масажу. Паралельно проводилося медикаментозне лікування, і спасибі професіоналізму нашого доктора, через пів року ми вміли чітко декламувати вірші.

Лилия 05.01.2021

5.0
5.0

Логопедический массаж

Записались на прием к логопеду, в Центр стимуляции мозга, попали к Тимченко Виктории Витальевне, чему очень рады. Ребенок панически боится врачей, устроил истерику, но Виктория Витальевна сумела найти подход к ребенку. На процедуры ребенок, ходил с удовольствием, дома выполнял упражнения, которые показала доктор. Спустя четыре месяца от нашего "дефекта речи", а точнее сказать каши во рту и вечного жевания языка и следа не осталось. Спасибо большое, в 8 лет уже и не верилось, что услышим внятную речь ребенка.

Людмила Андреевна 17.12.2020

4.0
4.0

Логопедический массаж

Проходим курс повторного логопедического массажа языка. В прошлый раз наблюдались у Тополевской И.Н. В этот раз не смогли записаться, потому, что у нее очередь, придется ждать. Только поэтому ставлю 4 всей клинике.

Дарія 29.11.2020

5.0
5.0

Логопедичний масаж

Моєму синові 10 років, сильно заїкається, перевела його на домашнє навчання. Подруга порадила звернутися в ЦСМ, до Чухліб Ірини Михайлівни. Якщо чесно не вірила в успіх, але вирішила, краще зробити та шкодувати, ніж шкодувати, що не зробила. Хочу відразу зазначити високий сервіс обслуговування в клініки, починаючи з ресепшену. На прийомі Ірина Михайлівна відразу зуміла знайти підхід до Міші. Він з стійкості пройшов всі процедури, особливо його вразило логопедичне масажування. Через два тижні у нас намітився величезний прогрес. Ще належить попрацювати, але ставлю 5, тому, що точно все не дарма.

Юлия Дмитриевна 03.10.2020

5.0
5.0

Логопедичний масаж

Хочу подякувати Карімовій Мунірі Хамідовні - дуже хорошому лікарю. Наша маленька в 4 роки майже нічого не говорила, пояснювалися на жестах. Уже через місяць, ми говорили словосполучення, хай не дуже ясно ну все ж. Дякуємо.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті