icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Резорбція грижі

Резорбція грижі — це часткове зменшення розмірів грижі або повне її зникнення, що відбувається завдяки стимулюванню природних процесів регенерації в організмі апаратними методами фізіотерапевтичного лікування, без застосування хірургічних інструментів.

Резорбція грижі у Києві

За даними ВООЗ, біль у спині — друга за частотністю причина звернення до лікарів після застуди. Якщо ігнорувати болючі відчуття, що повторюються, і дискомфорт у спині, то, через якийсь час можна зіткнутися з такою проблемою, як міжхребцева грижа. 

Найчастіше зустрічаються грижі міжхребцевих дисків попереково-крижового відділу (нижня частина спини) — у середньому 150 випадків на 100 тис. населення на рік (80 % від усіх хворих), решта 20 % припадає на грижі шийного та грудного відділів, причому найрідкісніші — міжхребцеві грижі грудного відділу І лише 19% пацієнтів мають реальні показання до хірургічного лікування, решта може обійтися резорбцією грижі міжхребцевого диска.

Резорбція грижі — це часткове зменшення розмірів грижі або повне її зникнення, що відбувається завдяки стимулюванню природних процесів регенерації в організмі апаратними методами фізіотерапевтичного лікування, без застосування хірургічних інструментів. (Також цей вид лікування називають розсмоктуванням міжхребцевої грижі.)

Багатопрофільна Клініка ЦСМ пропонує позбутися грижі без операції. У нашому медичному центрі повного циклу ви можете пройти всю необхідну діагностику та ефективне фізіотерапевтичне лікування міжхребцевої грижі в Києві. Спеціаліст клініки складе для кожного пацієнта індивідуальний курс резорбції міжхребцевої грижі з урахуванням його віку, особливостей організму й історії хвороби.

Лікування грижі міжхребцевого диска без операції у Клініці ЦСМ у Києві — 90 % позитивного результату терапії та гарантія результату.

Що таке міжхребцева грижа

Грижа міжхребцевого диска — це захворювання опорно-рухового апарату, яке виникає, коли фіброзні кільця руйнуються і ядро (вміст міжхребцевого диска) починає зміщуватися і поступово виходить у хребетний канал, впливаючи на нервові корінці та/або клітини спинного мозку. Саме цей вплив, своєю чергою, провокує появу больового синдрому, оніміння, спазмів.

Причини утворення міжхребцевої грижі поділяють на:

  • екзогенні — травми спини, надмірні навантаження і, навпаки, недостатня фізична активність, надмірна вага, наявність в анамнезі таких захворювань, що впливають на стан кісткової та хрящової тканин (сколіоз, остеохондроз, туберкульоз, сифіліс тощо), переохолодження, куріння, алкоголь, стреси;
  • ендогенні — дефіцит вітамінів, макро- та мікроелементів, старіння (зокрема пов'язані з ним дисфункції), висихання дисків.

У найбільш схильній до захворювання вікової категорії людей (30-65 років) можна виділити професійні групи ризику, серед яких: спортсмени, вантажники, льотчики, науковці, банківські та офісні службовці, журналісти, водії, кухарі, перукарі, збирачі меблів, лікарі, а також представники спеціальностей, пов'язаних із постійним або частим впливом вібрації, перебуванням у положенні стоячи, сидячи з опущеною головою, великими фізичними навантаженнями.

До міжхребцевої грижі може призвести все, що провокує порушення кровообігу та кровопостачання хребетного стовпа.

Показання до фізіотерапевтичної резорбції міжхребцевої грижі

Записатися на курс резорбції міжхребцевої грижі та/або консультацію ортопеда-травматолога (також це може бути невролог або вертебролог) у нашу клініку можна не тільки в тому випадку, коли у вас вже є поставлений діагноз. Також приводом для звернення можуть стати:

  • сильний біль (до неможливості поворухнутися) у спині, а також з іррадіацією в кінцівки, міжреберний простір, голову, органи дихання — найбільш характерний клінічний прояв грижі диска;
  • запаморочення, мігрені, порушення артеріального тиску та шийні простріли;
  • наявність в анамнезі міжреберної невралгії, люмбаго, ішіасу;
  • поколювання в пальцях, оніміння;
  • порушення сили та частоти серцевих скорочень (до симптоматики схожої із серцевим нападом);
  • порушення в роботі ШКТ та сечостатевих систем — затримка або нетримання сечі, діарея, запор, проблеми з ерекцією тощо.

У міжхребцевих гриж різних відділів хребта є своя специфіка клінічної картини, тому поставити точний діагноз може тільки лікар.

Протипоказання до резорбції грижі апаратними методиками

Резорбція грижі диска в Клініці ЦСМ проводиться за програмою підібраною окремо кожному конкретному пацієнту відповідно до його показань, віку, особливостей перебігу основного та наявності супутніх захворювань. Наявність протипоказань при цьому визначається лікарем, як і можливість відкоригувати схему курсу.

Підготовка та порядок проведення резорбції грижі в клініці

Резорбція грижі міжхребцевого диска включає:

  • Діагностику стану пацієнта перед лікуванням, в проміжках між серіями курсів і після завершення лікування. Щоб визначити, як проходить резорбція грижі, з якою ефективністю, а також для уточнення діагнозу до того, як буде здійснено резорбцію грижі, обов'язково проводиться МРТ. Вона допомагає визначити розташування та розмір грижі, ступінь пошкодження тканин та нервів. Як додаткові методи діагностики, можна використовувати рентгенографію, ультразвукову та комп'ютерну томографію.
  • Первинний прийом, огляд та консультацію ортопеда.
  • Складання індивідуальної програми лікування. Вибір призначених апаратних методик залежить від «занедбаності» захворювання, розміру та локалізації грижі, медичного (та будь-якого іншого) лікування, яке застосовувалося, до звернення до нашого фахівця. Рекомендації можуть включати: корекцію способу життя пацієнта, призначення додаткового лікування лікарськими препаратами (лише у випадках, коли є прямі показання і без нього не можна обійтись), курс PRP-терапії (аутоплазмова терапія) та апаратної фізіотерапії - SIS (супер індуктивна магнітотерапія), HIL (лазер високої інтенсивності) тощо.
  • Лікування грижі міжхребцевого диска без операції (шляхом проведення апаратної резорбції грижі). Програма розсмоктування грижі складається з 1-3 серій-курсів (1 серія - 2 тижні), які проводяться з 2-місячною перервою. Кількість призначених серій залежить від особливостей та занедбаності захворювання, загального стану здоров'я пацієнта, реакції організму на отримане лікування.
  • Проміжний профілактичний огляд.

Результати апаратного лікування міжхребцевої грижі

Лікування направлене на повну корекцію хребта й суглобів, зняття функціональних блоків, зсувів, затискань та защемлень корінців, зменшення грижі, що досягається внаслідок таких процесів, як:

  • зневоднення міжхребцевої грижі;
  • зняття запального процесу на ураженій ділянці;
  • покращення тонусу в задній поздовжній зв'язці;
  • ферментативне руйнування та фагоцитоз (захоплення клітинами твердих частинок) хрящових тканин тощо.

Питання-Відповідь

Як довго присутні біль у спині після резорбції грижі?

Як правило, біль у спині (навіть постійний) від міжхребцевої грижі при використанні консервативного лікування у вигляді апаратного лікування зникає протягом 4-6 тижнів, у складних випадках процес розтягується на 2 місяці.

Що буде, якщо не лікувати грижу хребта?

Якщо своєчасне лікування грижі хребта відсутнє, захворювання може призвести до повної втрати рухливості (паралізації) хворого, що відбувається через стискання нервових закінчень. Також наслідками нелікованої міжхребцевої грижі можуть бути: порушення функціонування органів тазу, слабкість у ногах, втрата чутливості у певних ділянках тіла тощо.

Який вид спорту підходить при грижі хребта?

Найбільш слушні види спорту при грижі хребта — плавання та аквааеробіка. Завдяки здатності води стискати масу тіла, зменшуючи навантаження на хребет, їх можна використовувати і як лікування, і як профілактику. Розслаблення мускулатури сприяє усуненню спазмів м'язів та активізації кровотоку.

Які вітаміни треба пити при грижі в спині?

Для підтримання здоров’я хребта та при міжхребцевих грижах найчастіше рекомендують приймання тіаміну (В1), піридоксину (B6), ціанокобаламіну (B12), холекальцеферолу (D) та аскорбінової кислоти. Однак будь-який із цих вітамінів не можна приймати без рецепта лікаря.

Переваги резорбції грижі у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — багатопрофільний медичний заклад повного циклу, в якому не лише проведуть лікування, а й зроблять якісний контроль його ефективності, відновлять організм після лікування, підберуть подальшу профілактику.
  2. Лікар-ортопед з великим практичним досвідом та високим рівнем відповідальності за якість надання медичної допомоги.
  3. У 90 % випадків успішне лікування та гарантія результату.
  4. Лікувальне та діагностичне обладнання експертного рівня. Найточніший томограф в Україні — MAGNETOM Skyra з показником індуктивності 3 Тесла та сучасні високоефективні апарати для фізіотерапевтичних процедур.
  5. Безпечно, безболісно, ​​комфортно.
  6. Персональний підхід до кожного пацієнта: схема лікування, як і ціна за курс процедур, формується після консультації з лікарем та огляду.

Болить спина? Поставлено діагноз міжхребцева грижа? Потрібна резорбція грижі в Києві? Пройти консервативне лікування з застосуванням фізіотерапії можна в київській Клініці ЦСМ. Записатися на консультацію до ортопеда можна за телефоном або через заявку на нашому офіційному сайті. Ми також пропонуємо мешканцям та гостям Києва та регіону пройти курс терапії в нашому медичному центрі в Білій Церкві: до ваших послуг комфортний готель на базі клініки та висока якість надання медичних послуг – безпека під час повітряних тривог, широкий перелік діагностик та лікувальних процедур, обладнання експертного рівня тощо.

Фахівці

Кадук Євген Григорович
Кадук Євген Григорович

Завідувач відділенням неврології ЦСМ, лікар-невролог, дитячий невролог, психіатр, канд. мед. наук

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті