icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Панічні атаки

Панічні атаки — це один із різновидів тривожного розладу. Для них характерні раптово виникаючі напади, які супроводжуються різними вегетативними симптомами та відчуттям, що має статися щось жахливе.

Що робити при панічних атаках?

Що робити при панічних атаках?

Панічні атаки — це один із різновидів тривожного розладу. Для них характерні раптово виникаючі напади, які супроводжуються різними вегетативними симптомами та відчуттям, що має статися щось жахливе. Напад розвивається та досягає свого піку за кілька хвилин, триває не більше ніж 10–20 хвилин, а потім миттєво минає. Ця проблема існує як самостійний панічний розлад або є ознакою іншого психічного захворювання або патології. Якщо ви хочете позбутися цього тяжкого та пригнічуючого стану, зверніться до фахівців «Центру Стимуляції Мозку». Вони проведуть діагностику, пояснять, що робити при панічних атаках, і призначать лікування. Тут використовують лише прогресивні методики діагностики та лікування.

Класифікація панічних атак

Залежно від домінантних проявів панічна атака буває:

Основні типи панічних атак:

Напади панічної атаки бувають:

Етіологія панічних атак

Панічна атака провокується фізіогенними, біологічними та психогенними факторами. Найчастіше її поява спричиняється відразу декількома тригерами. Водночас один є основним і запускає первинний напад, а решта — наступні епізоди атак.

До психогенних причин панічних атак відносять:

До біологічних тригерів відносять різні гормональні дисбаланси, пов’язані з початком статевого життя, прийомом гормональних препаратів, менопаузою, абортом, вагітністю, пологами або порушеннями менструального циклу (дисменореєю, альгоменореєю). Епізодична пароксизмальна тривожність, виникає на тлі гормонально-активних новоутворень, гіпо- і гіперфункції щитовидної залози, патологій серця, депресії та ПТСР, також проявляється панічними атаками.

Фізіогенні причини панічних атак:

Патогенез панічних атак

Механізм запуску й розвитку панічних пароксизмів зумовлений викидом адреналіну та виникненням каскаду реакцій, які характерні для стану перебування в небезпеці. Активізація всіх необхідних для самозахисту систем організму проявляється:

Нерідко перша атака розвивається в метро, громадському місці, літаку, під час керування автомобілем тощо. Після закінчення нападу у хворого виникає страх, що подібне буде повторюватися в аналогічних ситуаціях. Людина починає концентруватися на емоціях і негативних думках, що спричиняє нагнітання страху і, відповідно, рецидиви.

Симптоми панічних атак

Серед перших ознак, які можуть вказувати на розвиток психічних і поведінкових розладів, фахівці вказують:

У групі ризику знаходяться люди, які раніше мали депресивні та тривожно-фобічні розлади. Також подібний стан з пригніченістю й підвищеною тривожністю може спричиняти поточна епідеміологічна ситуація у світі. Зазначимо, що деякі з названих симптомів є характерними для клінічної картини COVID-19.

Ознаки панічної атаки характеризуються:

Симптоми панічної атаки в середньому зберігаються приблизно 15 хвилин, але сам напад триває від 10 до 60 хвилин. Пік найчастіше спостерігається на 5–10 хвилині. Після завершення епізоду наявна спустошеність або розбитість.

Частими ознаками панічної атаки є:

Після нападу зазвичай виникає прискорене сечовипускання. Рідше під час нападів панічної атаки наявні прояви з боку органів шлунково-кишкового тракту: відрижка, болі та дискомфорт в епігастральній ділянці, нудота.

Когнітивні порушення у багатьох пацієнтів:

Здебільшого перша панічна атака спричиняє страх смерті. У декого через нього розвивається афективний стан. Іноді під час атаки замість тривожно-фобічного компонента виникає відчуття пригніченості, безвиході, спустошення, жалості до самого себе. Рідше панічний розлад супроводжується агресією до оточуючих.

Можливі неврологічні симптоми:

Абортивні пароксизми здатні повторюватися кілька разів на добу, а розгорнуті — не частіше 1–3 разів на тиждень. Періодичність атак варіюється.

Ускладнення панічних атак

У разі відсутності лікування панічні пароксизми призводять до істотного зниження якості життя та обмеження соціальної активності.

До наслідків панічних атак відносять:

Перша допомога при панічних атаках

Для надання першої допомоги при панічній атаці необхідно:

Якщо напад почався у вас, варто:

При виражених проявах варто викликати невідкладну допомогу.

Діагностика панічних атак

Для усунення нападів необхідно провести всебічне психологічне обстеження та дослідження типу особистості. Для цього існує тест на панічні атаки та інші опитувальники. При систематичному виникненні пароксизмів хворому призначають додаткову діагностику. У разі необхідності проводяться консультації психіатра, невролога, кардіолога, ендокринолога та інших профільних фахівців.

Лікування панічних атак

Для лікування панічних атак пацієнту необхідна спільна робота з неврологом, психологом і/або психіатром. Його навчають методам самоконтролю під час паніки та дихальним вправам, що купірують гіпервентиляцію та її наслідки. У разі необхідності проводиться психокорекція.

До плану лікування можуть включатися:

Профілактика панічних атак

Профілактика панічних атак полягає в усуненні тригерів. Для цього рекомендується:

Який лікар лікує панічні атаки?

Панічний розлад заважає жити та позбавляє всіх сил? Дізнатися, як боротися з панічними атаками, і провести ефективне лікування згідно з визнаними світовою практикою методиками допоможуть фахівці «Центру Стимуляції Мозку». Вам доберуть індивідуальну схему терапії з урахуванням ступеня вираженості панічних атак, домінуючих симптомів і наявності фонових захворювань. Записатися на прийом до лікаря можна у операторів нашого контакт-центру.

Джерела

Вiдгуки

Светлана Николаевна 02.11.2021

5.0
5.0

Панические атаки

Я переболела ковидом в тяжелой форме. Реанимация, дыхательный аппарат... Все уже позади, но после болезни я впервые столкнулась с паническими атаками. Куда идти я не знала, и подруга посоветовала мне Центр Стимуляции Мозга на проспекте Василия Порика дом 13-Б. Записалась на прием к психиатру Братанич Григорию Дмитриевичу. Это очень внимательный врач и хороший человек. Он дал мне много отличных рекомендаций, и я все выполняла. Количество приступов уменьшилось, они стали не такими продолжительными и интенсивным, я научилась быстрее приходить в себя и правильно относиться к происходящему. Буду работать над собой дальше и верю, что при помощи такого опытного врача у меня все получится. Наблюдаюсь у Григория Дмитриевича дальше и очень довольна ним. Клиника замечательная. Нет очередей и хамства, уютно, цены нормальные. Тут можно пройти курс лечения и по поводу болей в спине, от которых я страдаю уже давно. Спасибо вам за ваш профессионализм и терпение! Ведь с такими беспокойными пациентами как я работать непросто.

Николай 14.10.2021

5.0
5.0

Панические атаки

От панических атак я страдаю давно. Стыдно бывает даже, ведь я же мужчина. Решил попробовать побороться с ними и обратился в клинику ЦСМ. На прием попал к Дорошенко Анне Евгеньевне. Результат есть. Надеюсь, что будет еще лучше. Анна Евгеньевна, спасибо вам.

Мария Н 20.08.2021

5.0
5.0

Панические атаки

Братанич Григорий Дмитриевич, я очень благодарна вам! Клинику ЦСМ на п-те Василия Порика дом 13б мне посоветовала знакомая, которая тоже лечилась от панических атак. Григорий Дмитриевич очень внимательный. Он научил меня как себя вести во время приступов паники, объяснил почему они появляются и как можно быстрее справляться с ними. Я прошла курс психотерапии, массажа, иглоукалывания и биоакустической коррекции. Приступов почти нет! Клинику и своего любимого врача я рекомендую всем!

Людмила Игоревна 10.05.2021

5.0
5.0

Панические атаки

Спасибо психиатру Шейгас Светлане Викторовне за помощь! Панические атаки мешали мне работать, а я работаю с людьми. Обратилась в Центр Стимуляции Мозга и прошла курс лечения. Психиатр научила меня разным техникам, я ходила на физиопроцедуры и количество приступов значительно уменьшилось. Светлана Викторовна очень внимательная и опытная. Буду рекомендовать ее и клинику всем!

Игорь 29.04.2021

5.0
5.0

Панические атаки

Дорошенко Анна Евгеньевна, благодарен вам за ваш профессионализм! Я служу в армии, за плечами зона боевых действий. Появились панические атаки, и они очень мешали. Обратился с этим в клинику ЦСМ. Анна Евгеньевна назначила мне курс разных процедур, которые я проходил в клинике. Все на высшем уровне. Результат явный! Рекомендую!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті