icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Артрит

Артрит нерідко призводить до втрати працездатності та інвалідизації. Це є результатом неправильного чи несвоєчасного лікування. Також запущені артрити можуть призвести до розвитку тяжких ускладнень, які значно погіршують прогноз лікування та якість життя пацієнта.

Артрит

Як і чим лікувати артрит

Артрити — це захворювання суглобів запального характеру, що мають різне походження — інфекції, травми, порушення обмінних процесів тощо. Артрит може бути як первинною, так і вторинною проблемою, яка проявляється на тлі іншої патології. Протікає в гострій, підгострій та хронічній формах, з ураженням одного або декількох суглобів. 

За даними ВООЗ, артрит є найпоширенішою патологією опорно-рухового апарату у світі: на 1 тис. осіб припадає 10 діагностованих випадків захворювання. Причому якщо 20 років тому провідні ревматологи вважали, що артрит частіше зустрічається у жінок після 40 років, то зараз тенденції кардинально змінилися — захворювання з рівною ймовірністю може виникнути як у молодих, так і у людей похилого віку, незалежно від статі. Також спостерігається збільшення випадків артриту у дітей. 

Хочете знати про стан своїх суглобів, до якого лікаря звернутися при суглобових болях, як і чим лікувати артрит, як уникнути загострень та полегшити больовий синдром? У багатопрофільній Клініці ЦСМ — можна пройти обстеження на апаратурі експертного рівня, отримати висновок та консультацію у досвідчених реабілітологів, ортопедів та інших профільних фахівців, пройти високоефективне лікування та реабілітацію за міжнародно визнаними протоколами тощо.

Причини виникнення артриту

Серед основних причин артриту такі фактори, як:

Також причиною артриту може стати подагра, псоріаз, туберкульоз, дизентерія, гонорея та інші захворювання (особливо нервової та ендокринної систем).

Фактори ризику виникнення артриту:

Види артриту

Артрит має кілька класифікацій. 

За кількістю залучених суглобів захворювання поділяється на моноартрит і поліартрит (зазвичай такий діагноз ставлять, коли від 5 і більше хворих суглобів).

За формою перебігу артрит поділяється на:

Також процес можуть ділити на 4 стадії залежно від тяжкості перебігу запального процесу (1 — найлегша, 4 — важкі незворотні зміни, найчастіше з повною нерухомістю суглоба).

За місцем локалізації патологію поділяють на артрит плечового, ліктьового, кульшового, колінного, гомілковостопного, пальцевого суглобів.

Залежно від етіології (причини виникнення) артрити бувають:

1. Інфекційними:

2. Травматичними (можуть виникнути при закритих травмах чи пораненнях суглобів, систематичному легкому травмуванні, іноді причиною стає занедбаний ревматоїдний артрит).

3. Дистрофічними:

4. Пов'язаними з іншими захворюваннями, включаючи аутоімунні патології (це — псоріатичний, ревматоїдний, подагричний тощо).

Часто класифікацію спрощують, зводячи її до категорій — запальні, дегенеративні (остеоартрит, остеоартроз), травматичні артрити.

У дітей та підлітків виділяють ювенільну форму захворювання (у пацієнтів до 16 років, найчастіше це аутоімунне захворювання, яке ставиться при тривалості запалення понад 6 тижнів) та ідіопатичний артрит (причини розвитку також невідомі, головна відмінність — велика локалізація вогнищ запалення, що зачіпає весь організм та сповільнює зростання та розвиток дитини). Ідіопатична форма дуже складно піддається лікуванню, тому часто стає причиною важкої інвалідизації.

Також на тлі будь-якого виду захворювання може розвинутися деформуючий артрит, для якого характерне об'ємне розростання сполучної тканини, а також деформація та порушення рухливості суглоба.

Симптоми артриту

Симптоми при артриті багато в чому залежать від виду, стадії, локалізації (найпоширеніше ураження — колінний суглоб) та причини виникнення захворювання. Але, попри це, можна назвати певні загальні ознаки хвороби суглобів запальної етіології.

На початковій стадії патологічний процес у суглобі проявляє себе:

Симптоми прихованої форми артриту практично невловні. Принаймні до певного тригера (зазвичай це фактори ззовні — холод, перенапруга тощо). Тому треба враховувати такі прояви запалень, як:

Хронічний перебіг захворювання проявляється:

При вторинному артриті (ті випадки, коли запалення суглоба виникає як ускладнення інших патологій), клінічна картина часто «стерта», оскільки на неї накладаються симптоми основного захворювання. Це призводить до пізнього виявлення патології, що погіршує прогноз лікування.

Артрит у дітей можуть супроводжувати такі ознаки, як:

Наслідки артриту

Артрит нерідко призводить до втрати працездатності та інвалідизації. Це є результатом неправильного чи несвоєчасного лікування. Також запущені артрити можуть призвести до розвитку тяжких ускладнень, які значно погіршують прогноз лікування та якість життя пацієнта.

Серед можливих ускладнень такі патології, як:

Ревматоїдний артрит може призвести до облітеруючого бронхіоліту, бронхоплевральних свищів, легеневого плевриту, хронічної ниркової недостатності, вісцерального амілоїдозу, полісерозиту тощо.

Діагностика артриту

Коли з'являються ознаки артриту або будь-які побоювання щодо наявності запального процесу в організмі, потрібно відразу ж звернутися до лікаря, який проведе диференціальну діагностику та виявить справжню причину. Для встановлення діагнозу можуть використовуватися такі методи діагностики, як:

Також можуть бути призначені будь-які інші обстеження на розсуд лікаря. Будь-яке призначення обґрунтовується необхідністю визначити справжню причину запального процесу у суглобах, зокрема виявлення основного захворювання (у тих випадках, коли артрит є вторинною проблемою).

Як лікувати артрит

Клініка ЦСМ проводить лікування захворювань опорно-рухового апарату, включаючи артрит, спрямоване на етіологічний фактор. Це означає, що програми лікування, у разі вторинності артриту, можуть включати етіотропну терапію, націлену на усунення причин виникнення артриту. Саме тому лікування в нашій клініці відрізняється високою ефективністю та найшвидшим позитивним результатом.

При складанні курсу терапії наші фахівці використовують такі методи лікування артриту, як:

Найбільші успіхи в лікуванні суглобів приносить фізіотерапія (нетеплова), яка посилює дію лікарських препаратів та підвищує стійкість ремісії захворювання, нормалізує суглобову рухливість, зменшує біль та усуває інші прояви хвороби.

Це відбувається внаслідок таких ефектів, як:

Також деякі процедури мають протиалергійну дію.

Усі фізіотерапевтичні процедури здійснюються на унікальному устаткуванні BTL, яке використовує максимально безпечні революційні технології впливу на організм.

Для лікування артриту в клініці використовують такі види фізіотерапії:

Лікування артриту у дітей включає ті ж самі заходи, як і в дорослих. Це — медикаментозна терапія, масаж, фізіотерапія, ЛФК. Крім того, дуже часто застосовується тимчасова іммобілізація пошкодженого суглоба.

У дітей та підлітків прогноз лікування артриту найбільш сприятливий.

Профілактика артритів

Профілактику артриту слід розпочинати, коли ще немає жодних ознак запального процесу та пошкодження хрящової тканини. При протиартритній профілактиці необхідно:

Питання-Відповідь

У чому різниця між артритом та артрозом?

І при артриті, і при артрозі відбувається ураження суглобів. Але, якщо при артрозі дегенеративні зміни торкаються лише суглобів, то артрит — запальний процес, який може негативно впливати не лише на суглоби, а й на весь організм, торкатися внутрішніх органів. Таке запалення може бути спричинене інфекціями, імунологічними порушеннями та/або порушенням обмінних процесів в організмі.

Що не можна їсти при артриті?

При артриті категорично заборонені продукти та страви, що містять оцет та/або гострі приправи. Також протипоказано вживання білого хліба, солодощів, великої кількості м'яса, солодких фруктів (особливо бананів), міцного чаю, кави, алкоголю, борошняних виробів, смаженої та жирної їжі, продуктів, що містять багато консервантів, крохмалю та цукру, пасльонових (при деяких видах захворювання) тощо.

Чи можна повністю вилікувати артрит?

Артрит належить до категорії невиліковних захворювань. Але, попри те, що структурні зміни в хрящі, на цей час, незворотні, при правильному комплексному підході до лікування та виконання рекомендацій лікаря з боку пацієнта, розвиток хвороби можна уповільнити, практично зупинити, ввівши процес зміни будови суглобів у стійку ремісію.

Яка каша корисна для суглобів?

Раніше вважалося, що вівсянка корисна для суглобів. Але останні дослідження показують, що найпопулярніший сніданок у світі навпаки згубно впливає на стан кісткової та хрящової тканини, оскільки вівсянка містить фітинову кислоту, яка перешкоджає нормальному засвоєнню кальцію. А ось кіноа (рисова лобода) сприятливо впливає не тільки на стан суглобів, але і всього організму в цілому, сприяє його швидкому відновленню після хвороб, оскільки містить велику кількість рослинного білка, що легко засвоюється, і всі 9 незамінних амінокислот.

Скільки живуть люди з артритом?

З великою ймовірністю на тривалість життя хворого впливає ревматоїдний артрит. У середньому він може скоротити його на 3-12 років.

Які вітаміни слід приймати при артриті?

При артриті дуже часто рекомендують препарати, що містять вітаміни групи В, а також такі вітаміни, як: Е (покращує живлення клітин, допомагає регенерувати тканини), К2 (сприяє засвоєнню кальцію), Omega-3 (запускає процес відновлення клітин, бореться із запаленнями), D (бореться із запаленнями; згідно з дослідженнями вчених з Бірмінгемського університету (University of Birmingham), вітамін найбільш корисний при ревматоїдному артриті), С (знімає болючість, сприяє синтезу колагену, що забезпечує міцність та пружність хрящової тканини). Перед прийомом будь-якого препарату слід проконсультуватися з лікарем.

Який вид спорту корисний при артриті?

Пацієнтам з артритом найбільш безпечно та корисно сконцентрувати фізичну активність на ходінні по сходах, ходьбі, танцях та заняттях на кардіотренажерах з низьким навантаженням на суглоби (еліптичний тренажер). Також можна пройти програму кінезіотерапії чи іншої реабілітації.

Чи можна прогрівати суглоби при артриті?

При запальних процесах суглоби в жодному разі не можна гріти грілками та іншими підручними засобами, оскільки тепло посилить стан суглоба, зокрема запалення та болючість.

Переваги лікування артриту у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — приватний медичний центр повного циклу, в якому ви зможете пройти експертну діагностику з інтерпретацією результатів досвідченими фахівцями, отримати якісне лікування.
  2. Досвідчені фахівці з високим рівнем емпатії.
  3. Лікувальне та діагностичне обладнання експертного рівня.
  4. Позитивний ефект після першого сеансу фізіотерапії.
  5. Індивідуальна програма лікування у кожному конкретному випадку.
  6. Доступна вартість медичних послуг.

Хочете дізнатися який лікар лікує артрит, скільки коштує діагностика та лікування артриту у Києві в Клініці ЦСМ, який результат і за які терміни можливий? Запишіться на консультацію, зв'язавшись із нашим контакт-центром або заповнивши форму зворотного зв'язку на сайті. Також можливе проходження програми лікування на базі підрозділу у Білій Церкві (можливе проживання у готелі на базі клініки). Дбайте про своє здоров'я та якість життя, довіряючи їх у руки професіоналів: ми не підведемо!

Фахівці

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті