Діагностичні заходи проводяться спеціалістами, які багато років працюють з дітьми, що страждають від РАС. У разі потреби для точнішої діагностики дитини застосовується кілька тестів-опитувальників. Обстеження доповнюється фізикальним оглядом та виконанням аналізів та інструментальних методів діагностики (УЗД, ЕЕГ, МРТ).
Методи лікування аутизму
Повністю вилікувати РАС нині неможливо, але своєчасна корекція та терапія допомагають суттєво розвивати навички адаптації в суспільстві та покращувати якість життя дитини.
Під час лікування аутизму у дітей проявляється комплексний підхід. До плану терапевтично-корекційної роботи можуть вноситися такі заходи:
- корекційна робота для вироблення мовних, комунікативних, ігрових, соціальних та академічних навичок;
- біомедичні способи: правильна організація харчування, прийом БАДів, фізіотерапія, гіпербарична оксигенація тощо;
- медикаментозна терапія.
План лікування та корекції складається індивідуально залежно від віку дитини, виразності РАС та особливостей стану здоров’я. Для комплексної роботи з дітьми залучається дитячий психіатр, невролог, дефектолог, логопед, корекційні педагоги, психологи та інші спеціалісти.
У ЦСМ для лікування дітей із РАС можуть застосовуватися такі добре зарекомендовані методики, як:
- Гіпербарична оксигенація.
сприяє відновленню кровообігу та побудові нової капілярної мережі в уражених ділянках мозку, зменшенню запальних процесів у головному мозку та кишечнику, видаленню токсинів, покращенню фокусування уваги, мови, поведінки, пізнавальних здібностей, контактності із сім’єю та оточуючими.
- Біоакустична корекція (бак).
Стабілізує роботу цнс, знижує зацикленість, покращує психічний та фізичний стан, активує імунну систему, покращує обмінні процеси, активізує мовленнєвий та поведінковий розвиток.
- Транскраніальна мікрополяризація (ткмп).
Стабілізує процеси збудження та гальмування, покращує мовленнєві навички та психічний розвиток.
- Томатіс-терапія.
Покращує психоемоційний стан, мовлення та навички комунікації, розвиває координацію рухів, активізує творчі навички, підвищує уважність та здібності до навчання.
- Мозочкова стимуляція.
Стимулює розумові здібності, активізує мовлення та покращує його сприйняття, покращує навчання, розвиває самоконтроль, нормалізує поведінку, покращує пізнавальні здібності, вирівнює емоційний фон.
- Різні методи нейрокорекції (пісочниця, тактильні тренажери, сенсорні іграшки, сенсорні гойдалки, соціально-емоційний конструктор тощо).
Розвивають координацію рухів та моторику, покращують сенсорне забезпечення вищих психічних процесів, активують мовлення, покращують логіку, розвивають соціальну активність.
- Рефлексотерапія.
Нормалізує поведінку, покращує пізнавальні функції, знижує збудливість та агресію, стабілізує психоемоційний стан, покращує мовні функції, покращує кровообіг та обмін речовин.
- Метод intime.
Врівноважує психоемоційний стан, підвищує навченість, увагу та пізнавальні здібності, сприяє комунікабельності та формуванню адаптаційних навичок.
- Метод сенсорної інтеграції.
Покращує розуміння мови, стан дрібної моторики, концентрації уваги та емоційної сфери.
- Навушники forbrain.
Покращують мовні функції та уважність.
- Лікування стовбуровими клітинами.
Спостерігаються помітні покращення у поведінці дітей з аутизмом, особливо за високого рівня невербального IQ. Ми досягли можливості отримувати від лікування стовбуровими клітитами максимального результату.
Рекомендації отримують не лише діти, а й їхні батьки, яким необхідно налагоджувати контакт із дитиною та проводити додаткові заняття вдома.
Найсучасніші ефективні методи лікування в «Центрі стимуляції мозку»
Є такі хвороби, які не можна вилікувати лише медикаментами. Особливо це стосується психічних і неврологічних розладів, які потребують комплексного підходу з використанням індивідуальних схем реабілітації та терапії. Такої допомоги потребують дорослі та діти, тому фахівці «Центру реабілітації мозку» виберуть техніку лікування, яка підійде саме вам.
Допомога наймолодшим
До центру можуть звертатися батьки, діти яких хворіють на аутизм, ДЦП, мають затримку в розвитку. Для таких малюків фахівці розробили спеціальну унікальну програму реабілітації, що забезпечує правильне харчування, фізичні навантаження, котрі дитина може подужати, та ще з десяток інших ефективних методик лікування, підтверджених клінічними дослідженнями.
Терапія відбувається під контролем лікарів і виконується з урахуванням індивідуальних особливостей кожного маленького пацієнта. Програма лікування розрахована на 15 місяців і складається з понад 1 400 годин роботи з однією дитиною.
Терапія, що дарує здоров’я
У «Центрі реабілітації мозку» широко використовується клітинна терапія, в ході якої в організм вводяться препарати на основі живих нативних (натуральних) клітин людини. Водночас із клітинною терапією використовуються інші методи, що відновлюють різні системи організму – нервову, травну, опорно-рухову, серцево-судинну, кровотворну. Також лікування нормалізує обмін речовин, активізує внутрішні резерви організму.
Усі методики, що застосовуються в нашому центрі, базуються на клінічних показниках світової спільноти та мають велику доказову базу. Результати лікування вражають ефективністю, адже у пацієнтів:
- відновлюються функції ЦНС;
- нормалізується сон, апетит, психологічний стан, тонус кровоносних судин, склад мікрофлори тканини кишківника, гормональний баланс;
- насичуються киснем усі рідкі середовища організму;
- виводяться токсичні продукти метаболізму;
- покращується настрій та активність.
У центрі зібрані в одне ціле найкращі у світі методики та технології лікування.
Лікування з комфортом
У «Центрі реабілітації мозку» під час проходження курсу терапії перебувати дуже зручно. Адже наша клініка пропонує наявність комфортного стаціонару та бази відпочинку в Київській області, стоянку для автівок, кімнати для приймання їжі, інтерактивну ігрову кімнату.