icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Ранні ознаки аутизму у дітей

Найголовнішою ознакою є те, що діти не дивляться в очі співрозмовнику та не відгукуються на власне ім’я. Складається враження, що вони не чують або дуже захоплені якоюсь діяльністю.
Ми працюємо на основі постійно оновлюваних наукових джерел та міжнародних доповідей світової спільноти.

Ранні ознаки аутизму у дітей

Ранні ознаки аутизму

Ваша маленька дитина не відгукується на власне ім’я та не дивиться вам у вічі? Її поведінка видається вам дивною та помітно відрізняється від поведінки однолітків? Ранні ознаки аутизму складні для виявлення, і це завдання можна довірити лише фахівцям, які мають великий стаж роботи з такими дітьми та працюють у спеціалізованих центрах. Виявити розлади аутистичного спектру (зокрема — перевірити дитину на аутизм) можна за допомогою сучасних методів діагностики в Центрі Стимулювання Мозку. Також досвідчені лікарі та корекційні педагоги, які працюють у цій клініці, допоможуть провести ефективну корекцію виявлених порушень.

Аутизм — це генетично зумовлена патологія, яка проявляється небажанням контактувати з оточуючими та різними затримками в розвитку. Діти з аутизмом по-іншому сприймають соціум, їм важко взаємодіяти з іншими людьми й адаптуватися, вони віддають перевагу самотності. За спостереженнями фахівців, РАС удвічі частіше виявляється у хлопчиків.

Аутизм у дитини проявляється різними за характером та ступенем вираженості ознаками. У таких дітей нерідко відсутня мова і є порушення моторики, вони не фокусують погляд на очах співрозмовника, не реагують на своє ім’я, повільніше розвиваються і всі ці прояви спричиняють порушення у соціальній взаємодії. Збоку здається, що вони захоплені якоюсь діяльністю чи роздумами.

У 90 % випадків РАС пов’язані з генетикою. Вони не розвиваються внаслідок травм під час пологів або пошкодження голови, ускладнень після щеплень або перенесених захворювань, хоча ці фактори здатні бути пусковим механізмом розладів. Причинами аутизму в дітей найчастіше стають комбінації генетичних порушень із різними несприятливими чинниками: вжитими під час гестації препаратами, несприятливою екологією, неправильним обміном речовин чи ферментів, отруєннями ліками чи важкими металами.

 

Ранні ознаки аутизму у дітей

Характер ранніх ознак аутизму залежить від віку дитини. Деякі батьки помічають порушення в поведінці навіть у ранньому віці: малюк не дивиться в очі, відсторонений від спілкування або не розуміє сказаних йому фраз, часто вередує, не хоче й не прагне грати з іншими дітьми, вимовляє слова невпопад. Ці прояви насторожують батьків, і з появою цих ознак аутизму краще одразу ж звернутися до фахівців, оскільки раннє виявлення та корекція порушень суттєво підвищує шанс на успішну адаптацію в соціумі.

Які ранні ознаки аутизму в дітей мають стурбувати батьків? На що варто звернути більшу увагу? Розглянемо ознаки аутизму у дітей за віком.

У дітей не завжди виявляються всі ознаки РАС і зазвичай спостерігається 3–4 симптоми. Однак усі перелічені прояви повинні насторожувати та ставати приводом для звернення до фахівців.

Ознаки аутизму у дітей віком до року

Перші ознаки аутизму в новонароджених складно помітити, але вони можуть виявлятися вже у віці 2 місяців. Такі малюки не виявляють жодних реакцій на появу матері, не фокусують погляд на іграшках, що рухаються, та інших предметах.

До симптомів аутизму у дітей віком до року належать такі прояви:

Розпізнати ознаки аутизму у маленьких дітей, які ще не розмовляють, буває важко. Для цього необхідно уважно стежити за поведінкою та реакціями дитини на те, що відбувається.

 

Ознаки аутизму у 2 роки

У 1–2 роки діти стають комунікативнішими. Вони радіють приходу батьків, починають наслідувати звуки та вимовляти слова, намагаються копіювати дії та міміку.

Симптомами аутизму у 2 роки можуть вважатися такі прояви:

Однією з тривожних ознак аутизму у дітей цього віку є відсутність вказівного жесту. Дитина може намагатися використати руку дорослого для виконання якоїсь дії.

Деякі діти розвиваються відповідно до віку, але після перенесеної стресової ситуації або тяжкої хвороби у них порушуються навички вимови та взаємодії із соціумом.

 

Ознаки аутизму у 3 роки

У цьому віці діти хочуть робити все самостійно. В іграх дитина не тільки виконує дії з іграшками, а й намагається вишиковувати сюжетно-рольову лінію.

Ознаками РАС у 3 роки можуть ставати такі прояви:

При аутизмі діти не намагаються йти на контакт першими, не вміють формулювати свої бажання та просити, прихильність до дорослих їм необхідна тільки для отримання побутових потреб.

 

Симптоми аутизму у 4 роки

Діти починають дотримуватися правил і норм поведінки в певній ситуації та соціумі, у них виникають моральні та етичні настанови.

При РАС можуть виникати такі ознаки:

Методи діагностики аутизму

Діагностувати РАС (особливо у дітей раннього віку) іноді складно та до снаги не всім фахівцям. Відвідування спеціалізованого центру для дітей з аутизмом, у якому застосовуються різні сучасні методи ранньої діагностики, спростить завдання батьків і завдяки сучасному виявленню ранніх симптомів аутизму шанси на вдалу корекцію стану дитини будуть набагато вищими.

У Центрі Стимуляції Мозку для ранньої діагностики аутизму у дітей різного віку можуть застосовуватись різні тести у формі опитувальників:

Діагностичні заходи проводяться спеціалістами, які багато років працюють з дітьми, що страждають від РАС. У разі потреби для точнішої діагностики дитини застосовується кілька тестів-опитувальників. Обстеження доповнюється фізикальним оглядом та виконанням аналізів та інструментальних методів діагностики (УЗД, ЕЕГ, МРТ).

 

Методи лікування аутизму

Повністю вилікувати РАС нині неможливо, але своєчасна корекція та терапія допомагають суттєво розвивати навички адаптації в суспільстві та покращувати якість життя дитини.

Під час лікування аутизму у дітей проявляється комплексний підхід. До плану терапевтично-корекційної роботи можуть вноситися такі заходи:

План лікування та корекції складається індивідуально залежно від віку дитини, виразності РАС та особливостей стану здоров’я. Для комплексної роботи з дітьми залучається дитячий психіатр, невролог, дефектолог, логопед, корекційні педагоги, психологи та інші спеціалісти.

У ЦСМ для лікування дітей із РАС можуть застосовуватися такі добре зарекомендовані методики, як:

Рекомендації отримують не лише діти, а й їхні батьки, яким необхідно налагоджувати контакт із дитиною та проводити додаткові заняття вдома. Ви шукаєте досвідчених фахівців для діагностики та лікування аутизму у дітей та хочете отримати комплексну допомогу в клініці повного циклу? Звертайтеся до Центру Стимуляції Мозку — і професіонали допоможуть вам отримати максимально можливий результат у терапії та корекції поведінки. Заняття в Центрі проводяться в комфортних умовах та з гарантією повної конфіденційності.

Найсучасніші ефективні методи лікування в «Центрі стимуляції мозку»

Є такі хвороби, які не можна вилікувати лише медикаментами. Особливо це стосується психічних і неврологічних розладів, які потребують комплексного підходу з використанням індивідуальних схем реабілітації та терапії. Такої допомоги потребують дорослі та діти, тому фахівці «Центру реабілітації мозку» виберуть техніку лікування, яка підійде саме вам.

Допомога наймолодшим

До центру можуть звертатися батьки, діти яких хворіють на аутизм, ДЦП, мають затримку в розвитку. Для таких малюків фахівці розробили спеціальну унікальну програму реабілітації, що забезпечує правильне харчування, фізичні навантаження, котрі дитина може подужати, та ще з десяток інших ефективних методик лікування, підтверджених клінічними дослідженнями.

Терапія відбувається під контролем лікарів і виконується з урахуванням індивідуальних особливостей кожного маленького пацієнта. Програма лікування розрахована на 15 місяців і складається з понад 1 400 годин роботи з однією дитиною.

Терапія, що дарує здоров’я

У «Центрі реабілітації мозку» широко використовується клітинна терапія, в ході якої в організм вводяться препарати на основі живих нативних (натуральних) клітин людини. Водночас із клітинною терапією використовуються інші методи, що відновлюють різні системи організму – нервову, травну, опорно-рухову, серцево-судинну, кровотворну. Також лікування нормалізує обмін речовин, активізує внутрішні резерви організму.

Усі методики, що застосовуються в нашому центрі, базуються на клінічних показниках світової спільноти та мають велику доказову базу. Результати лікування вражають ефективністю, адже у пацієнтів:

У центрі зібрані в одне ціле найкращі у світі методики та технології лікування.

Лікування з комфортом

У «Центрі реабілітації мозку» під час проходження курсу терапії перебувати дуже зручно. Адже наша клініка пропонує наявність комфортного стаціонару та бази відпочинку в Київській області, стоянку для автівок, кімнати для приймання їжі, інтерактивну ігрову кімнату.

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • AC6. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) + оксигенотерапія (комплекс) Дитячий

  20 хвилин

 • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

  11250 грн

 • AC3. Томатис-терапія (2-й курс, 8 занять) Дитячий

  11200 грн

 • AC3. Томатис-терапія (3-8 курси, 8 занятть) Дитячий

  11200 грн

 • O2. Оксигенотерапія

  20 хвилин

 • CC12. Консультація психолога Дитячий

  30 хвилин

 • EC8. Терапія сенсорної інтеграції (індивідуальне заняття) Дитячий

  45 хвилин

 • EC9. Терапія сенсорної інтеграції групові заняття Дитячий

  45 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті