icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Рання діагностика розладів аутистичного спектра

Ранні ознаки аутизму та інших РАС можуть виявлятися в перші роки життя дитини, але часто й у значно пізнішому віці через варіабельності проявів. Для РАС характерна тріада порушень: стереотипні дії, проблеми зі спілкуванням і нездатність взаємодіяти з соціумом.

Рання діагностика розладів аутистичного спектру

Рання діагностика розладів аутистичного спектру (аутизму)

Розлади аутистичного спектру (аутизм) — це група різних порушень розвитку нервової системи, що спричиняють проблеми в емоційній і комунікативній сфері. Ви почали помічати, що дитина не говорить, чи вважаєте, що в неї є затримка розвитку? Можливо, варто провести ранню діагностику розладів аутистичного спектру.

Для РАС характерна тріада порушень: стереотипні дії, проблеми зі спілкуванням і нездатність взаємодіяти з соціумом. Також можуть виявлятися різні неспецифічні стани, пов’язані зі складнощами під час переходу від одного виду діяльності до іншого, надмірною зосередженістю на деталях і незвичайними реакціями на відчуття.

Якщо ви зіткнулися з вищезгаданими особливостями у дитини, встановити їхню причину та обрати інструменти корекції можна за допомогою досвідчених фахівців «Центру Стимуляції Мозку». Своєчасне звернення для діагностики та лікування дозволяє скорегувати поведінку та розумовий розвиток, а також забезпечити максимально можливу соціальну адаптацію.

Ознаки аутистичного розладу (аутизму)

За даними статистики, одна дитина зі 160 страждає на розлади аутистичного спектру. Клінічні прояви та вираженість різних симптомів варіюються залежно від різновиду порушення та ступеня його тяжкості. Ранні ознаки аутизму та інших РАС можуть виявлятися в перші роки життя дитини, але часто й у значно пізнішому віці через варіабельності проявів. Відповідно, рання діагностика дитячого аутизму або РАС нерідко ускладнюється, і може виникнути необхідність повторного тестування через деякий проміжок часу.

Пройти обстеження на наявність аутистичного розладу необхідно, якщо в дитини є такі ознаки РАС:

 • складності під час спроб підтримувати діалог;
 • монотонне повторення однакової дії;
 • нездатність підтримувати зоровий контакт;
 • надмірна прихильність до незвичайних предметів;
 • ледь помітне або недоречне застосування жестикуляції під час спілкування;
 • поганий розвиток мовних навичок (не говорить зовсім або дуже мало);
 • підвищена чутливість до звуків, спалахів світла, запахів тощо;
 • складності з координацією рухів;
 • відсутність контакту з іншими дітьми чи дорослими;
 • нездатність до емоційного співпереживання;
 • поведінка, яка помітно відрізняється від однолітків;
 • "зацикленість" на одному предметі;
 • відсутність реакції на своє ім'я;
 • одноманітні переваги в їжі;
 • неадекватність реакцій на вхідну сенсорну інформацію (відсутність природної реакції на біль, температуру середовища тощо);
 • відсутність інтересу до іграшок;
 • схильність до усамітнення;
 • кататонічні порушення;
 • судомні напади;
 • спалахи агресії;
 • замкнутість.

Описати з точністю поведінку дитини з аутизмом або іншими РАС складно, оскільки в кожному конкретному випадку прояви будуть різними. Саме тому будь-які з вищеописаних ознак або їхнє поєднання повинні ставати приводом для звернення до фахівця, який здійснює ранню діагностику розладів аутистичного спектру у дітей. Своєчасне виявлення порушень розвитку та якнайшвидший початок корекції забезпечать хороші показники соціалізації та адаптації дитини.

За допомогою сучасних методів тестування на початковому етапі можна виявляти такі порушення, пов’язані з РАС, як синдром Аспергера, синдром Каннера, атиповий аутизм, високофункціональний аутизм, аутистична психопатія, дитячий дезінтегративний розлад і шизоїдні розлади дитячого віку.

Методи діагностики аутизму, використовувані в «Центрі Стимуляції Мозку»

Проведенням ранньої діагностики розладів аутистичного спектру у дітей, їхнім лікуванням і корекцією займаються дитячий психотерапевт і психіатр. У ЦСМ для роботи з такими пацієнтами залучаються досвідчені фахівці, які можуть із високою точністю визначити тип розладу та обрати програму корекції, необхідну конкретній дитині.

Перший етап діагностики аутизму у дітей нерідко проводиться лікарями-педіатрами. Для ранньої діагностики аутизму та РАС вони застосовують спеціальні опитувальники для батьків/опікунів і самої дитини. У разі виявлення відхилень пацієнта направляють до дитячого психотерапевта.

Діагностика РАС і аутизму у дітей складається з таких методик:

 • збору анамнезу;
 • оцінки психічного статусу;
 • фізикальних, лабораторних та інструментальних процедур.

Серед опитувальників-тестів для діагностики аутизму та РАС використовуються:

 • ADOS.
  Шкала застосовується у віці від 1,5 років. Дослідження у формі гри складається з 4 модулів: 1 — для дітей, які можуть говорити окремими словами, 2 — для тих, які говорять реченнями з кількох слів, 3 — для дітей, які вільно розмовляють, 4 — підлітків і дорослих, які вільно розмовляють. Тест на аутизм ADOS-2 є «золотим стандартом» для виявлення РАС і оцінює особливості соціального взаємодії та спілкування;
 • ADI-R-тест.
  Тест на аутизм проводиться досвідченим психологом у вигляді опитування батьків або опікунів і самої дитини. ADI-R-тест може використовуватися для дітей не молодше 2 років;
 • Тест CHAT.
  Метод допомагає виявляти аутизм в 1,5–2,5 роки. В опитувальнику є 23 питання, які ставляться дорослому (батькам/опікунам), які добре знають дитину. З огляду на отримані результати може встановлюватися попередній діагноз;
 • Тест CASD.
  Тестування рекомендується для дітей 2–6 років. Опитувальник складається з розділених на 15 груп питань, до кожного з яких дається по 4 варіанти відповіді. Тест CASD проводиться для всього близького оточення дитини з метою комплексного аналізу;
 • Тест LEITER-3.
  Методика застосовується для оцінювання когнітивних здібностей і невербального інтелекту. Тест LEITER-3 призначений для дітей старше 3 років. Він дозволяє не тільки виявляти відставання в нейророзвитку, а й оцінювати інтелектуальний рівень, визначати обдарованість і потенціал тестованого;
 • Профіль РЕР-3.
  Тест складається з 10 блоків, що містять 172 завдання. 6 розділів із РЕР-3 застосовуються для перевірки вікового рівня розвитку, інші 4 — дезадаптивних форм поведінки.
 • Тест ATEC.
  Метод використовується для оцінювання результатів лікування аутизму або РАС. Він розділений на 4 блоки, які використовуються для перевірки сенсорики, соціалізації, пізнавальних здібностей, поведінки, мови, комунікативності та стану здоров’я.

Переваги діагностики аутизму в «Центрі Стимуляції Мозку»

Фахівці ЦСМ застосовують усі вищезгадані діагностичні методи обстеження дітей з аутистичним розладом. Кожен тест сертифікований відповідно до законодавства України та використовується з урахуванням рекомендацій світових та європейських спеціалізованих організацій.

У разі звернення для пацієнта є такі переваги:

 1. Висококваліфіковані фахівці.
 2. Всебічний та індивідуальний підхід.
 3. Можливість отримання допомоги від досвідчених дефектологів, психологів, логопедів, неврологів та інших профільних лікарів.
 4. Комфортні умови.
 5. Конфіденційність.

Лікарі

Якщо вас турбують ознаки РАС у дитини, звернення до фахівців «Центру Стимуляції Мозку» допоможе провести точну діагностику та розпочати ефективне лікування виявлених порушень нейророзвитку. Записатися на прийом до психолога або дитячого психіатра допоможуть оператори контакт-центру.

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті