icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Рання діагностика розладів аутистичного спектра

Ранні ознаки аутизму та інших РАС можуть виявлятися в перші роки життя дитини, але часто й у значно пізнішому віці через варіабельності проявів. Для РАС характерна тріада порушень: стереотипні дії, проблеми зі спілкуванням і нездатність взаємодіяти з соціумом.

Рання діагностика розладів аутистичного спектру

Рання діагностика розладів аутистичного спектру (аутизму)

Розлади аутистичного спектру (аутизм) — це група різних порушень розвитку нервової системи, що спричиняють проблеми в емоційній і комунікативній сфері. Ви почали помічати, що дитина не говорить, чи вважаєте, що в неї є затримка розвитку? Можливо, варто провести ранню діагностику розладів аутистичного спектру.

Для РАС характерна тріада порушень: стереотипні дії, проблеми зі спілкуванням і нездатність взаємодіяти з соціумом. Також можуть виявлятися різні неспецифічні стани, пов’язані зі складнощами під час переходу від одного виду діяльності до іншого, надмірною зосередженістю на деталях і незвичайними реакціями на відчуття.

Якщо ви зіткнулися з вищезгаданими особливостями у дитини, встановити їхню причину та обрати інструменти корекції можна за допомогою досвідчених фахівців «Центру Стимуляції Мозку». Своєчасне звернення для діагностики та лікування дозволяє скорегувати поведінку та розумовий розвиток, а також забезпечити максимально можливу соціальну адаптацію.

Ознаки аутистичного розладу (аутизму)

За даними статистики, одна дитина зі 160 страждає на розлади аутистичного спектру. Клінічні прояви та вираженість різних симптомів варіюються залежно від різновиду порушення та ступеня його тяжкості. Ранні ознаки аутизму та інших РАС можуть виявлятися в перші роки життя дитини, але часто й у значно пізнішому віці через варіабельності проявів. Відповідно, рання діагностика дитячого аутизму або РАС нерідко ускладнюється, і може виникнути необхідність повторного тестування через деякий проміжок часу.

Пройти обстеження на наявність аутистичного розладу необхідно, якщо в дитини є такі ознаки РАС:

Описати з точністю поведінку дитини з аутизмом або іншими РАС складно, оскільки в кожному конкретному випадку прояви будуть різними. Саме тому будь-які з вищеописаних ознак або їхнє поєднання повинні ставати приводом для звернення до фахівця, який здійснює ранню діагностику розладів аутистичного спектру у дітей. Своєчасне виявлення порушень розвитку та якнайшвидший початок корекції забезпечать хороші показники соціалізації та адаптації дитини.

За допомогою сучасних методів тестування на початковому етапі можна виявляти такі порушення, пов’язані з РАС, як синдром Аспергера, синдром Каннера, атиповий аутизм, високофункціональний аутизм, аутистична психопатія, дитячий дезінтегративний розлад і шизоїдні розлади дитячого віку.

Методи діагностики аутизму, використовувані в «Центрі Стимуляції Мозку»

Проведенням ранньої діагностики розладів аутистичного спектру у дітей, їхнім лікуванням і корекцією займаються дитячий психотерапевт і психіатр. У ЦСМ для роботи з такими пацієнтами залучаються досвідчені фахівці, які можуть із високою точністю визначити тип розладу та обрати програму корекції, необхідну конкретній дитині.

Перший етап діагностики аутизму у дітей нерідко проводиться лікарями-педіатрами. Для ранньої діагностики аутизму та РАС вони застосовують спеціальні опитувальники для батьків/опікунів і самої дитини. У разі виявлення відхилень пацієнта направляють до дитячого психотерапевта.

Діагностика РАС і аутизму у дітей складається з таких методик:

Серед опитувальників-тестів для діагностики аутизму та РАС використовуються:

Переваги діагностики аутизму в «Центрі Стимуляції Мозку»

Фахівці ЦСМ застосовують усі вищезгадані діагностичні методи обстеження дітей з аутистичним розладом. Кожен тест сертифікований відповідно до законодавства України та використовується з урахуванням рекомендацій світових та європейських спеціалізованих організацій.

У разі звернення для пацієнта є такі переваги:

  1. Висококваліфіковані фахівці.
  2. Всебічний та індивідуальний підхід.
  3. Можливість отримання допомоги від досвідчених дефектологів, психологів, логопедів, неврологів та інших профільних лікарів.
  4. Комфортні умови.
  5. Конфіденційність.

Лікарі

Якщо вас турбують ознаки РАС у дитини, звернення до фахівців «Центру Стимуляції Мозку» допоможе провести точну діагностику та розпочати ефективне лікування виявлених порушень нейророзвитку. Записатися на прийом до психолога або дитячого психіатра допоможуть оператори контакт-центру.

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті