icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Епілепсія

Лікування епілепсії спрямоване на усунення симптоматичних проявів, припинення епілептичних нападів, повернення до нормального способу життя, а також подальшу відмову від прийому медичних препаратів.

Епілепсія

Епілепсія: причини, симптоми, лікування

Епілепсія — це поширене хронічне неврологічне захворювання. Згідно зі статистикою, до 17 років епілепсія виявляється у 7 дітей з 1000, після (у дорослих) — у 5 осіб з 1000. Патологія проявляється спонтанними нападами м'язових судом, в деяких випадках вона також супроводжується: втратою свідомості, змінами особистості, порушенням чутливості нюхових, звукових та/або зорових рецепторів, галюцинаціями тощо. (Приступи хвороби називають епілептичними нападами.) Хвороба формується через ураження сірої речовини кори та підвищену активність нейронів головного мозку. 

Лікування епілепсії у Києві ви можете пройти у профільного фахівця (невролога чи епілептолога) у багатопрофільній Клініці ЦСМ. У нашому медичному центрі повного циклу є все необхідне для точної діагностики та результативного лікування — фахівці з великим клінічним досвідом, діагностичне та лікувальне обладнання експертного рівня, демократичні ціни на послуги, щире бажання допомогти вам.

При необхідності, де б ви не знаходилися, наш фахівець може провести онлайн-консультацію, відкоригувати лікування відповідно до аналізів та обставин. Все, що потрібно для дистанційної консультації — доступ до інтернету та результати досліджень. (Проводиться точна діагностика та ефективне лікування епілепсії у дітей та дорослих.)

Причини епілепсії

На сьогодні точних причин епілепсії не встановлено. Існують тільки припущення щодо цього. Але більшість дослідників схиляється до думки, що епілепсія — спадкове захворювання: у 40% опитаних респондентів-епілептиків є/були кровні родичі з аналогічною проблемою. Але вона не є генетичним захворюванням у чистому вигляді. Як правило, її поява зумовлена ​​сукупністю генетичних та набутих факторів. Провокуючими чинниками можуть бути різні ушкодження мозку. Серед них:

У 70 % пацієнтів неможливо визначити, що стало поштовхом до появи нападів. Особливо це стосується тих випадків, коли виявляється епілепсія у дитини, яка через вік не може описати свій стан.

А ось із причинами нападів трохи простіше. Вони розвиваються під впливом певних тригерних чинників. Попри те, що у кожного пацієнта вони індивідуальні, можна виділити найчастіші:

Симптоми епілепсії

Ознаки епілепсії (якщо не вести мову про результати медичної діагностики) відрізняються у кожному конкретному випадку і залежать від ділянки мозку, в якому знаходиться осередок порушень, а також масштабу його поширення. До того ж симптоми епілепсії у дитини та дорослої людини можуть бути як тимчасовими, так і постійними. Натомість спостерігається різна специфіка симптомів епілептичного нападу залежно від віку.

Але попри це, саме характер нападу є головним симптомом. 

Класифікація нападів передбачає такі два основні типи, як:

Також напади можуть супроводжуватися симптомами (зокрема невідомими), які не входять до жодної категорії класифікації.

Наслідки епілепсії

Епілепсія, що залишилася без лікування або із застосуванням некоректної терапії, може призвести до таких проблем, як:

Також тему наслідків епілепсії можна розглядати у розрізі небезпеки, яку несуть для здоров'я пацієнта епілептичні напади. 

Умовно їх можна поділити на моторні та генералізовані. 

І, якщо моторні напади не несуть серйозної небезпеки для хворого, то генералізовані судомні напади, своєю чергою, є серйозною загрозою не тільки для здоров'я, але і для життя. 

Генералізовані напади охоплюють абсолютну більшість м'язів тіла і можуть тривати 6-7 хвилин, під час яких хворий може: 

Подвійно такі напади небезпечні, якщо в момент їх початку хворий на епілепсію знаходиться поблизу відкритого вогню або будь-якої гарячої поверхні, за кермом автомобіля, на висоті, на платформі залізничного вокзалу або метро, ​​у виробничого конвеєра або тримає на руках маленьку дитину.

Діагностика епілепсії

Перший епілептичний напад (або стан схожий на нього) може статися як у дитячому, так і у дорослому віці. Незалежно від того, скільки років пацієнтові, при підозрі на епілепсію, потрібно пройти всебічне обстеження. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені такі лабораторні та інструментальні дослідження, як:

Крім цього, додатково можуть бути призначені консультації фахівців суміжного профілю — невролога, психіатра, ендокринолога тощо.

Обов'язково проводиться диференціація епілепсії від епілептичного синдрому, який хоч і має схожі симптоми — епізоди судом, схожі на епілептичний напад, але є окремою неврологічною проблемою, що виникає при багатьох захворюваннях.

Можлива діагностика стану пацієнтів у форматі онлайн-консультації. Для цього потрібно буде надати лікарю результати досліджень.

Лікування епілепсії

Правильно підібране лікування епілепсії (зокрема медикаментозне) допомагає: 

Якщо захворювання було виявлено в дитячому віці, то при дотриманні рекомендацій лікаря можна досягти стабілізації мозкових процесів і значного поліпшення стану пацієнта в процесі дорослішання. (Згідно зі статистикою, у 70-80 % пацієнтів дитячого віку епілепсія легко піддається лікуванню, іноді — з повним припиненням нападів у 13-15 років.)

Для купірування нападів фахівець може призначити:

Медикаментозна терапія

Якщо вам або вашій дитині була призначена медикаментозна терапія, потрібно знати наступні нюанси лікування: 

Фізіотерапія

У Клініці ЦСМ фізіотерапевтичні методи активно застосовують у лікуванні епілепсії. Вони дають прекрасний результат у пацієнтів різного віку та з різною тяжкістю та етіологією захворювання. Доцільність призначення фізіотерапевтичних процедур, як і при медикаментозній терапії, визначається лікарем, який зважує всі «за» і «проти» призначення.

Хірургічне лікування

Хірургія при епілепсії поділяється на два напрямки:

Обидва методи дуже рідко застосовують у педіатрії. 

Як правило, цей метод рекомендований пацієнтам з органічним ураженням мозку, що може виникнути внаслідок гематоми, інсульту, пухлини. 

І навіть у цих випадках, до хірургії на мозку вдаються при відсутності ефективності лікування протиепілептичними медикаментами та апаратної стимуляції блукаючого нерва. 

Стимулятор блукаючого нерва імплантують не в мозок. Операція хоч і проводиться під загальним наркозом, але вважається простішою. Під час неї хірург робить два невеликі шкіряні надрізи — у лівій пахвовій западині та на шиї, в які й розміщується прилад для стимуляції. 

Апарат допомагає:

Але при цьому стимуляція вагусу має свої недоліки, які проявляються у вигляді таких побічних явищ, як: кашель, захриплість у голосі, болючість, першіння та дискомфорт у горлі.

Профілактика епілептичних нападів

Щоб епілептичні напади не повторювалися часто, а також у випадках, коли потрібна профілактика наслідків епілепсії, фахівці надають рекомендації щодо:

Незалежно від віку, хворий не повинен виходити з рамок нормального повсякденного життя. Потрібно створити умови, за яких можна буде продовжувати активно спілкуватися, вчитися, працювати, займатися спортом тощо. Напади епілепсії в жодному разі не повинні стати вироком.

Питання-Відповідь

Що найчастіше є провокатором нападів епілепсії?

Найбільш поширений провокатор епілептичних нападів — емоційний стрес (за різними даними, це від 30 до 66 %).

Чи можна при епілепсії працювати за комп'ютером?

Так, при епілепсії можна працювати за комп'ютером. Але треба подбати про зменшення світлового розмаїття. Це можна зробити за допомогою додаткового освітлення кімнати. Також потрібно прибрати з поля зору інші монітори та телевізори, відмовлятися від проведення часу за комп'ютером у стомленому стані та при поганому самопочутті.

Скільки потрібно спати людині з епілепсією?

Людині з діагнозом «епілепсія», незалежно від віку, потрібно спати щонайменше 7-8 годин на добу. І краще, щоб це був безперервний сон, без будь-яких раптових пробуджень, оскільки висмикування зі сну теж може спровокувати початок епілептичного нападу.

Чи передається епілепсія від батьків дитині?

Суперечки про справжні причини епілепсії не вщухають, але більшість дослідників сходяться на тому, що захворювання не є класичною спадковою хворобою (тобто не передається від батьків до дитини). Її поява зумовлена синергією генетичних та набутих факторів.

Чи можливе зниження пам'яті при епілепсії?

Так, зниження пам'яті — один із найпоширеніших наслідків епілепсії, що розвивається поступово у випадках органічного ураження мозку. При правильному лікуванні цього ускладнення можна уникнути.

Які продукти не можна їсти при епілепсії?

Щоб знизити частоту нападів, потрібно виключити продукти, що містять крохмаль, вуглеводи (зокрема цукор) та деякі супутні речовини. Категорично заборонені: рис, мед, цукор, солодкі фрукти та ягоди, борошняні вироби, солодощі, картопля, алкоголь, знежирені продукти (будь-які), напої, що містять кофеїн, газовані напої, гарбуз, батат, бобові тощо.

Що не можна робити після нападу епілепсії?

Після нападу епілепсії не можна поливати хворого водою, робити йому штучне дихання, намагатися розбудити, трясти, давати нюхати гострі запахи та застосовувати будь-які інші способи стимулювання свідомості. Це може спричинити погіршення свідомості та спричинити новий напад.

Переваги лікування епілепсії у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — приватний медичний центр повного циклу, в якому ви зможете пройти експертну діагностику, якісне лікування, реабілітацію та профілактику можливих наслідків.
  2. Лікарі з великим клінічним досвідом та високим рівнем емпатії.
  3. Можливість отримання онлайн-консультації, незалежно від того, в якій географічній точці ви перебуваєте на цей момент.
  4. Діагностичне та лікувальне обладнання експертного рівня.
  5. Персоналізований підхід у лікуванні кожного пацієнта.
  6. Демократична вартість консультації епілептолога.

Не знаєте, який лікар лікує епілепсію і до кого саме звернутися, якщо є підозра на це захворювання? Шукаєте грамотного фахівця? З цими та іншими питаннями вам допоможуть впоратися у київській Клініці ЦСМ. Також ми пропонуємо пройти консультацію онлайн або відвідати наш центр у Білій Церкві: до ваших послуг комфортний готель на базі клініки, висока якість медичних послуг, безпека під час повітряних тривог тощо. Довірте здоров'я професіоналам — ми не підведемо!

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ціни

  • CC7. Консультація епілептолога on-line Дитячий

    1300 грн

    60 хвилин

  • CC8. Консультація епілептолога (повторна) Дитячий

    1100 грн

    60 хвилин

  • MRI4G. МРТ головного мозку по програмі «Епілепсія» з виконанням надтонких зрізів

    2200 грн

    Без контрастного підсилення

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті