icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Пірамідна недостатність

Пірамідна недостатність у дітей і дорослих це вторинний стан, який формується під впливом основного неврологічного захворювання чи ушкодження нервової системи на пірамідну систему, що відповідає за координацію рухів.

Пірамідна недостатність

Пірамідна недостатність у дорослих та дітей

«Синдром балерини», синдром пірамідної недостатності, пірамідна недостатність — це патологія без офіційного статусу діагнозу, при якій м'язи не отримують сигнали від мозку в принципі або отримують помилкові команди, і працюють не так, як у здорової людини. Пірамідний синдром є вторинною проблемою, сукупністю симптомів, що сигналізують про існування основного захворювання нервової системи. Як правило, ця медична проблема виявляється в ранньому дитячому віці (іноді навіть до того, як дитина починає ходити). Але, буває і так, що від неї страждають дорослі (найчастіше — після онкології та серцево-судинних хвороб).  

Пройти ефективне лікування пірамідної недостатності можна в багатопрофільній Клініці ЦСМ. Наш медичний центр повного циклу пропонує маленьким та дорослим пацієнтам експертну діагностику з інтерпретацією результатів досвідченими лікарями, лікування на унікальних апаратах, з використанням високоефективних методик та персональних терапевтичних програм, емпатію та щире бажання допомогти.

Причини пірамідної недостатності

Пірамідна недостатність у дітей і дорослих це вторинний стан, який формується під впливом основного неврологічного захворювання чи ушкодження нервової системи на пірамідну систему (пірамідний шлях), що відповідає за координацію рухів.

Причини пірамідної недостатністі у дітей

Найчастіше пірамідна недостатність розвивається у дітей через:

Функціонально прояви пірамідного синдрому можуть бути пов'язані з:

Причини пірамідної недостатності у дорослих

Пірамідна недостатність у дорослих може бути спровокована такими факторами, як:

Симптоми пірамідної недостатності

Залежно від віку пацієнта клінічні прояви пірамідного синдрому багато в чому відрізнятимуться і матимуть свої наслідки.

У дорослих ознаками пірамідної недостатності можуть бути:

У дітей клінічна картина порушення «піраміди» має інший характер. При діагностиці орієнтуються на такі симптоми, як:

Тільки досвідчений дитячий невролог (або остеопат) може точно визначити: синдром виявиться віковим та безпечним (зазвичай, це в тих випадках, коли проблема спровокована незрілістю ЦНС у ранньому дитинстві) або у дитини дійсно є проблеми у функціонуванні нервової системи, які потребують негайного втручання фахівця та серйозного лікування.

Наслідки пірамідної недостатності

У тих випадках, коли синдром пірамідної недостатності виявляється на етапі «неходіння» дитини на своїх двох, важливо правильно сформувати гомілковостопний суглоб. Його неправильне положення може призвести не тільки до травм щиколотки, коліна, кульшового суглоба тощо, але і до порушень, а також травмування, всієї кістково-м'язової системи. (Дуже велика ймовірність, що дитина і в дорослому віці буде підгинати ступню всередину, мати проблеми з координацією рухів або ходити «навшпиньки».)

Що стосується дорослих, будь-який прояв пірамідної недостатності веде до значного зниження працездатності (зокрема і в можливостях самообслуговування) та погіршення якості життя. 

Також є загальні наслідки, спричинені ураженням пірамідних клітин: 

На щастя, у малюків найчастіше цей синдром проходить без наслідків. Але, попри це, батькам не варто забувати про небезпечний бік медалі.

Діагностика пірамідної недостатності

Щоб підтвердити наявність реальної проблеми у дітей та дорослих (а також те, що пірамідна недостатність у дітей потребує лікування), крім візуального огляду та опитування, додатково використовуються інструментальні методи діагностики, серед яких може бути:

Також може бути призначено пункцію спинного мозку для виявлення основного захворювання (наприклад, якщо є підозри на менінгіт) та деякі види лабораторних досліджень (зокрема для визначення загального стану).

Лікування пірамідної недостатності не проводиться без обстеження та виявлення основної неврологічної медичної проблеми, яка стала першопричиною появи такого симптому. Оскільки вона сама по собі може нести чималу загрозу здоров'ю і життю як дорослої людини, так і дитини.

Лікування пірамідної недостатності

Після проведення всіх необхідних обстежень та вивчення їх результатів лікар складає схему терапії. Але як таке лікування пірамідної недостатності у дорослих та дітей не здійснює, об'єктом лікування є першопричина, яка спровокувала виникнення синдрому. Тобто лікування пірамідної недостатності у дітей та дорослих — це лікування першопричини появи пірамідного синдрому та відновлення функцій організму, які були порушені через порушення «піраміди». (Як правило, у дітей лікування зосереджено на знятті гіпертонусу та формуванні правильної постановки гомілковостопного суглоба.)

До програми лікування можуть входити такі методики, як:

Деякі стани, на жаль, потребують хірургічного лікування. Зазвичай до нього вдаються при травмах або пухлинах головного або спинного мозку, гострих порушеннях мозкового кровообігу, які не піддаються жодному іншому лікуванню (наприклад, тромбоз або внутрішньомозкова гематома).

Профілактика пірамідної недостатності

Через те, що пірамідна недостатність не є окремим захворюванням, як такої специфічної профілактики, не існує, але є загальні рекомендації, до яких варто прислухатися:

Питання-Відповідь

Що таке пірамідна система?

Пірамідна система — це система нервових структур. Вона є комплексом рухових центрів, які знаходяться на ділянці передньої центральної звивини кори головного мозку, їх зв'язків з руховими клітинами ядер черепно-мозкових нервів і переднього рогу спинного мозку. Також у медичній літературі вона згадується як пірамідний шлях і кортико-спінальний тракт. Ця система нервових волокон відповідає за координацію рухів та відіграє особливу роль у прямоходженні людини.

Чому пірамідальна недостатність так називається?

За складні рефлекси в організмі, зокрема управління рухами, відповідає довгастий мозок, клітини якого називаються «пірамідами» (також вони згадуються, як «великі пірамідні нейрони», «гігантські пірамідні клітини», «клітини Беца»). Саме через порушення в цій частині головного мозку виникають порушення адекватності рефлексів, які підводяться під один медичний термін — пірамідальна недостатність.

Чи може дитина перерости пірамідальну недостатність?

Так, дитина справді може перерости пірамідний синдром. Не виключено, що функціональна пірамідна недостатність, пов'язана з недорозвиненням ЦНС, з дорослішанням дитини (у період 2-3 років) зникне самостійно і не вплине на її фізичний і психоемоційний стан у майбутньому. Але, паралельно з цим, існує високий рівень ризику розвитку наслідків та погіршення стану дитини при порушеннях, пов'язаних з дисфункцією шиї, потиличної та черепної ділянок. Тому, краще відразу звернутися до лікаря.

Переваги лікування пірамідної недостатності у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — одна з найбільших приватних лікарень повного циклу Київської області, в якій ви зможете пройти експертну діагностику з інтерпретацією досвідченими лікарями, якісне лікування, повноцінну терапію та профілактику можливих наслідків.
  2. Лікарі з великим клінічним досвідом та високим рівнем емпатії.
  3. Діагностичне та лікувальне обладнання експертного рівня.
  4. Персоналізований підхід: наші фахівці складають програми діагностики та лікування індивідуально під кожного пацієнта.
  5. Демократична вартість медичних послуг.

Бажаєте знати, який лікар лікує пірамідну недостатність? Шукаєте хорошого невролога чи остеопата? Фахівці Клініки ЦСМ у Києві готові допомогти навіть пацієнтам із найважчими випадками. Обирайте нас — робіть вибір на користь якісної експертної діагностики та лікування за високоефективними протоколами. Мешканцям та гостям Київської області ми пропонуємо відвідати наш медичний центр у Білій Церкві: до ваших послуг комфортний готель на базі клініки, висока якість медичних послуг (краще обладнання експертного рівня!), безпека під час повітряних тривог тощо. Довірте здоров'я професіоналам — ми не підведемо!

Фахівці

Волошина Вікторія Анатоліївна
Волошина Вікторія Анатоліївна

Фізіотерапевт, Лікар ФРМ

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

    45 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті