icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Біль у спині

Лікування болі у спині у Клініці ЦСМ підбирається залежно від віку, особливостей організму, діагнозу, наявності супутніх ускладнень, які можуть стати протипоказаннями, та загального стану пацієнта.

Біль у спині

Біль у спині (дорсалгія)

Біль у спині, дорсалгія — це комплексне поняття болів в спині, які можуть мати різну етіологію, на момент звернення до лікаря — нез’ясований генез. (Термін «дорсалгія» й означає «біль у спині»: від лат. dorsum — спина та грец. algos — біль.) Ця проблема — не є окремим захворюванням, а є симптомом — вторинною проблемою, яка приховує основний патологічний процес, який потребує лікування. 

За інформацією, наданою ВООЗ, близько 80 % населення світу страждає від болю в спині. 28,4 % дорослого населення (від 18 до 70 років) відчуває періодичний біль у спині, а 89 % мали відносно довгий епізод болю, принаймні раз у своєму житті. Біль у спині у дітей трапляється трохи рідше — у 30-40 % дитячого населення. Загалом, дорсалгія є другою за поширеністю причиною звернення до лікарів.

Пройти терапію основного захворювання та лікування болю в спині в Києві ви можете у багатопрофільній Клініці ЦСМ. Наш медичний центр повного циклу пропонує пацієнтам експертну діагностику з високою точністю з інтерпретацією результатів досвідченими лікарями, лікування на унікальних для України апаратах за індивідуально підібраною програмою терапії, комфорт при проходженні діагностики та лікування, емпатію та бажання допомогти.

Що може викликати болі в спині

Причини болю в спині мають різноманітну етіологію. Найчастіше дорсалгія може виникати під впливом таких провокаторів, як:

Симптоми болю в спині

Клінічні ознаки болю в спині залежать від локалізації проблеми.

Шия

Якщо ураження, через яке почалася дорсалгія, розташоване на рівні шийного відділу, симптоми такі:

Торакальний відділ

У тому випадку, коли ураження знаходиться на ділянці хребта від ключиці до кінця грудної клітки, можуть з'являтися такі симптоми болю в спині, як:

Поперек

Проблеми в поперековому відділі проявляються такою клінічною картиною, як:

Біль у спині у дітей симптоматично не відрізняється.

Ускладнення та наслідки болю в спині

Основні наслідки-ускладнення болів у спині полягають в тому, що при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою:

Діагностика причин болю в спині

Щоб визначити першопричину, яка провокує біль у спині у дітей та дорослих, потрібно пройти всебічне обстеження. Для цього невролог може призначити:

Вид необхідного дослідження лікар визначає індивідуально у кожному випадку, виходячи з опитування та огляду (включаючи пальпацію) пацієнта.

Також проводиться неврологічне дослідження, при якому оцінюються:

Бувають випадки, коли причина болю не належить до неврологічного профілю, тоді лікар перенаправить вас до іншого вузького фахівця.

Лікування болю в спині

Лікування дорсалгії залежить від початкової причини болю в спині. Але, в будь-якому випадку, у комплексній терапії можуть використовуватися такі методики, як:

Біль у спині

Більшість процедур у Клініці ЦСМ у Києві виконуються на інноваційних апаратах BTL, які забезпечують швидкий ефект.

Лікування дорсалгії у дітей та дорослих підбирається залежно від віку, особливостей організму, діагнозу, наявності супутніх ускладнень, які можуть стати протипоказаннями, та загального стану пацієнта.

Повноцінне лікування дорсалгії неможливе без встановлення першопричини появи болів у спині. Оскільки, необхідно впливати на джерело болю, а не на дорсалгію, яка є вторинним проявом патології.

Профілактика болів у спині

У випадку, якщо причина болю в спині полягає в будь-якому хронічному захворюванні, яке можна лише купірувати, але не вилікувати, після завершення лікування необхідно звернути увагу на зменшення ризиків рецидиву основного захворювання та, як наслідок, дорсалгії.

Для цього зробіть усе можливе, щоб:

Також треба обов’язково включити до своїх планів check-up здоров’я спини. Бажано проходити планове обстеження кожні 6 місяців.

Питання-Відповідь

Як зменшити біль у спині в домашніх умовах?

Вдома ви можете зняти лише тупий, ниючий біль, який не повторюється. Щоб полегшити такий біль, найчастіше, достатньо зменшити фізичні навантаження, забезпечити спині спокій. Якщо больовий синдром виникає періодично та/або має іншу симптоматику, обов’язково треба звернутися до лікаря. До моменту, коли ви зможете це зробити, щоб зняти на якийсь час або зменшити інтенсивність болю, треба:
  • виключити або мінімізувати фізичні навантаження;
  • прийняти нестероїдний протизапальний препарат (з урахуванням протипоказань і пам’ятаючи, що їх не можна використовувати протягом тривалого часу);
  • нанести на місце, що болить, знеболювальне зовнішнього застосування;
  • забезпечити спокій та зручне (найменш болісне) положення;
  • записатися до лікаря.

Коли сильно болить спина краще лежати чи рухатися?

Все залежить від інтенсивності болю та супутніх проявів. Якщо біль сильний, то вам потрібно максимально зменшити фізичні навантаження і забезпечити собі спокій у зручному положенні. Якщо біль і загальне самопочуття дозволяють вам бути в русі, рекомендуються аеробні навантаження низької інтенсивності. Наприклад, ходьба пішки без підняття важкого та різких рухів зміцнює м'язи спини, покращує стабільність хребта.

Як правильно спати з болем у спині?

Існує величезна кількість рекомендацій з цього приводу, які залежать від локалізації болю в спині. Але головне в тому, що поза для сну, як і для розслаблення, повинна бути максимально зручною і полегшувати біль. Зазвичай, це — поза на боці із зігнутими в колінах ногами.

Як відрізнити біль у спині від болю в нирках?

Болі, пов’язані з патологіями м’язів спини та хребта, як правило, поверхневі, можуть тягнути, стріляти, бути гострими, іррадіювати у ногу, супроводжуючись почуттям оніміння. При проблемах з нирками вони глибші, ниючі, тупі, іррадіюють в пах, клубову область.

Чи можна гріти спину при болях у спині?

При болю у спині не можна масажувати та гріти спину без призначення лікаря.

Як правильно вставати при болях у спині?

Однозначно, підйом має бути плавним, без різких рухів. Наприклад, можна впертись ліктями в ліжко і встати на карачки, потім опустити з ліжка одну ногу, яка ближче до краю, а потім другу, вирівнятися. Або підтягнути пальці ніг, стопи тягнути краще до себе, можна підтягнутися в тазостегнових суглобах, у колінах, вигнути спину, закинути руки та потягнути шию, а потім вставати з ліжка.

Чи можна пити но-шпу при болях у спині?

По-перше, ніколи не варто прив'язуватися до торгової назви. По-друге, якщо говорити про дротаверин, який є головною діючою речовиною препарату, то спазмолітики та знеболювальні на його основі більше підходять для зняття спазмів гладкої мускулатури, болю при менструації та головного болю напруги. А для зняття болю в спині застосовуються спеціальні міорелаксанти, які можна використовувати лише за призначенням фахівця.

Чому болить спина після підйому важкого?

Підйом важких предметів — це навантаження, під час якого напружуються м'язи, що проходять вздовж хребта, і якщо під час і після цього є біль у спині, це сигнал, який вимагає звернення до лікаря. Такий біль може свідчити про руйнування міжхребцевих дисків, наявність гриж, протрузій або будь-якого іншого захворювання кістково-м'язової системи.

Переваги лікування болю у спині в клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — одна з найбільших приватних лікарень повного циклу Київської області, в якій ви можете пройти експертну діагностику з інтерпретацією досвідченими лікарями, якісне лікування, повноцінну терапію та профілактику можливих наслідків.
  2. Лікарі з багатим клінічним досвідом та високим рівнем емпатії.
  3. Діагностичне та лікувальне обладнання експертного рівня.
  4. Персоналізований підхід: наші фахівці складуть програму діагностики та лікування безпосередньо під ваш випадок та скарги.
  5. Демократична вартість медичних послуг.

Не знаєте, який лікар лікує болі в спині? Шукаєте хорошого невролога, який поставить правильний діагноз і допоможе не лише усунути біль у спині, але й вилікувати те, від чого болить спина? Фахівці Клініки ЦСМ у Києві готові допомогти навіть пацієнтам із найважчими випадками. Обираючи нас, ви робите вибір на користь якісної експертної діагностики та лікування на унікальних високоефективних апаратах. Мешканці та гості Київської області можуть відвідати наш медичний центр у Білій Церкві: тут на вас чекають комфортний готель на базі клініки, висока якість діагностики, лікування та реабілітаційних заходів, максимально можливий рівень безпеки під час повітряних тривог тощо. Довірте здоров'я професіоналам!

Фахівці

Волошина Вікторія Анатоліївна
Волошина Вікторія Анатоліївна

Фізіотерапевт, Лікар ФРМ

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті