icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

МРТ дітям

У педіатрії МРТ призначають для діагностики та моніторингу вроджених та набутих захворювань внутрішніх органів, хребта, суглобів, судин, ЦНС (особливо при епілепсії).

МРТ дітям

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) дітям у Києві

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це складний, але безпечний та інформативний метод діагностики, який не пов'язаний з рентгенівським випромінюванням. У педіатрії МРТ призначають для діагностики та моніторингу вроджених та набутих захворювань внутрішніх органів, хребта, суглобів, судин, ЦНС (особливо при епілепсії). Найбільш популярне призначення МРТ у практиці дитячих лікарів — дослідження головного мозку (рекомендується при травмах голови та підозрі на епілепсію).

Пройти магнітно-резонансну томографію дітям у Києві у багатопрофільній Клініці ЦСМ можна на найпотужнішому апараті в Україні — MAGNETOM Skyra Maximize 3T із 70-сантиметровим тунелем. (Він забезпечує зображення органів і тканин у високій роздільній здатності, дозволяє отримувати візуалізацію досліджуваного об'єкта в різних площинах.) Крім того, в нашій клініці повного циклу батьки (опікуни) дитини можуть отримати подальшу консультацію профільного фахівця з повним поясненням діагностичного висновку та призначенням лікування.

У яких випадках МРТ призначається дітям

Показаннями до магнітно-резонансної томографії у дітей можуть бути:

Якщо у дитини спостерігається один або кілька з цих симптомів, потрібно обов'язково звернутися до лікаря і, якщо він рекомендує, зробити МРТ дитині у Києві в Клініці ЦСМ. У нас можливе проведення МРТ дітям із контрастом.

Протипоказання до проведення МРТ у дітей

Протипоказання до МРТ у дітей бувають абсолютними (прямими) та відносними. При відносних протипоказаннях рішення щодо можливості проведення процедури приймає лікар, зважуючи ризики.

До прямих протипоказань відноситься наявність у дитини:

До відносних протипоказань належать такі фактори, як наявність:

МРТ з контрастом у дитини не можна провести, якщо є:

Крім того, дослідження з контрастним підсилювачем не можна поєднувати із застосуванням деяких лікарських препаратів.

Детальну консультацію щодо протипоказань можна отримати у лікаря.

Підготовка дитини до МРТ

Проведення МРТ-діагностики у дітей — це складніший процес для фахівця, який проводить обстеження. І складність полягає саме у вікових особливостях маленького пацієнта, від якого дуже важко домогтися правильної поведінки в тунелі, в якому він відчуває страх, самотність та незахищеність. Саме тому, дітям молодшого віку (до 5-6 років) МРТ проводять у стані медичного сну. Седація несе певне навантаження для дитячого організму, але інакше процедуру не провести. Інформативні знімки можна отримати лише за дотримання правила нерухомості, а цього неможливо досягти від малюка.

Якщо МРТ буде проводитися з введенням контрастної речовини, перед дослідженням потрібно буде здати кров на креатинін та сечовину (щоб перевірити наскільки добре нирки виконують свої функції), а також зробити алергопробу на препарати, що містять йод.

Медичний сон та використання контрастної речовини потребують специфічної підготовки. Детальні рекомендації щодо підготовки дитини до такої процедури батьки можуть отримати у лікаря.

Також для проходження МРТ дитиною потрібно:

безпосередньо перед процедурою зняти з дитини всі вироби, що містять метал — окуляри, релігійні символи, шпильки, вставні брекети, слухові апарати, прикраси тощо.

Як проходить процедура МРТ у дітей

Час проведення дитячої магнітно-резонансної томографії поділяється на кілька етапів:

Усередині апарату є мікрофон для зв'язку, гарна вентиляція та освітлення, що заспокоює.

Тривалість процедури — 30-40 хвилин.

Устаткування

Дитяча МРТ проводиться на апараті експертного класу MAGNETOM Skyra Maximize 3T із 70-сантиметровим відкритим тунелем. У ньому використовується перевірена на практиці технологія Tim компанії Siemens, яка дозволяє:

Завдяки тому, що показник індуктивності нашого томографа 3 Тесла і він дає можливість отримати зрізи завтовшки до 1 мм, результатом магнітно-резонансної томографії стають інформативні знімки з високою роздільною здатністю, які дозволяють визначити патології на ранніх стадіях.

Що виявляє магнітно-резонансна томографія у дітей

За результатами магнітно-резонансної томографії у дитини можуть встановити приховані захворювання, аномалії розвитку або травми. Серед них:

У більшості випадків, отримати диск із повним записом дослідження та детальний висновок лікаря можна вже через 30 хвилин після процедури. Тривалість розшифрування залежить від зони, що обстежувалася, структурних особливостей органу, а також тяжкості захворювання.

Питання-Відповідь

Як часто можна робити МРТ дитині?

МРТ базується на властивостях електромагнітних хвиль, які не надають променевого навантаження на організм, тому робити його можна так часто, як це потрібно для встановлення діагнозу та ефективного лікування.

Чи безпечна МРТ для дитини?

Так, МРТ є абсолютно безпечною для дитини. При обстеженні на організм дитини впливає магнітне поля, променеве навантаження відсутнє повністю, чого не можна сказати про багато інших методів діагностики.

Чи можна робити МРТ немовлю?

Так, немовлю можна проводити МРТ. Зазвичай така діагностика призначається при підозрах на розвиток різних патологій головного мозку, які можуть бути зумовлені інфекцією, для скринінгу при порушеннях сну та проблемах із харчуванням та засвоєнням їжі, а також у випадках, коли є скарги на постійний плач дитини без видимих причин.

З якого віку можна робити МРТ мозку?

Зазвичай цей вид магнітно-резонансної томографії дитині проводять починаючи з 5 років. Але якщо існує обґрунтована необхідність, обстежити дитину можна і раніше. Переважно при цьому використовується анестезія.

Який наркоз дають дітям при МРТ?

Здебільшого, якщо при процедурі МРТ у дітей застосовується наркоз, то це — внутрішньовенна анестезія, так званий «медикаментозний сон», який добре переносять діти різного віку. Препарат підбирається індивідуально.

Що краще зробити дитині МРТ чи КТ?

Не треба боятися мікродози рентгенівського опромінення при КТ, більш велику небезпеку несе недообстеження дитини. КТ не завжди можна замінити УЗД або МРТ без шкоди для повноцінності та інформативності діагностики. Застосування МРТ оптимальне у разі дослідження стану м'яких тканин, тоді як, якщо потрібно вивчити кісткові структури, тут повна картина можлива лише за КТ.

Переваги МРТ для дітей у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — багатопрофільний медичний заклад повного циклу, в якому не лише проведуть діагностику здоров'я дитини, а й призначать ефективне лікування.
  2. Найточніша діагностика в Україні: показник індуктивності томографа MAGNETOM Skyra — 3 Тесла (можливо отримати зрізи завтовшки 1 мм та знімки з високою роздільною здатністю без спотворень).
  3. Безпечна анестезія.
  4. Процедура проводиться із турботою про психоемоційний стан маленького пацієнта.
  5. Батьки (опікуни) дитини отримують диск із записом дослідження та висновок експерта, складений за міжнародними стандартами.

Потрібно МРТ для дітей у Києві? Бажаєте за 1 годину отримати максимум інформації про здоров'я дитини? Пройти обстеження, отримати достовірний результат з докладним висновком можна у Клініці ЦСМ за адресою: вул. Композитора Мейтуса, 5. Для запису зв'яжіться з нашим контакт-центром або залиште заявку через форму зворотного зв'язку на сайті. Довірте здоров'я своєї дитини професіоналам.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

	Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті