icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Комп’ютерна томографія дітям

Комп'ютерну томографію при діагностиці у дітей використовують для визначення патологічних станів головного мозку (родові та пізніші травми, у тому числі черепні переломи або тріщини по кісткових швах, крововиливи), черевної порожнини та грудної клітки.

Комп’ютерна томографія дітям

Комп’ютерна томографія (КТ) дітям у Києві

Комп'ютерна томографія (КТ) — це метод рентгенівського сканування, який забезпечує пошарове дослідження людського тіла в різних напрямках за допомогою пучка рентгенівського променя, що пошарово проходить через тонкий шар тканин. За допомогою цієї діагностики можна визначити стан будь-якого органу людини, його розміри, положення, форму, стан поверхні, функціональність та щільність. Найбільш популярне призначення КТ у практиці дитячих лікарів — дослідження травм черепа. 

Пройти комп'ютерну томографію дітям у Києві у багатопрофільній у Клініці ЦСМ (на базі наших партнерів TOP CLINIC DENIS) можна на сучасному 64-зрізовому томографі з низькою дозою випромінювання Philips Brilliance CT 64. Крім того, у нашій клініці повного циклу представники дитини можуть отримати наступну консультацію профільного фахівця з повним поясненням діагностичного висновку та призначенням лікування.

Коли проводять комп’ютерну томографію дітям 

Записати дитину на комп'ютерну томографію можна тільки за суворими показаннями та призначенням лікаря. КТ — це променевий метод, у якому дитина піддається впливу іонізуючого випромінювання, до якого дитячий організм вкрай чутливий. Тому, призначаючи дослідження, лікар ретельно зважує користь та можливі ризики.

Комп'ютерна томографія призначається у випадках, коли:

Показання до КТ у дітей

Дитині може бути призначена комп'ютерна томографія при:

Протипоказання до КТ у дітей

Комп'ютерна томографія з обережністю проводиться дітям за наявності таких відносних протипоказань, як:

Остаточне рішення про можливість проведення КТ приймається лікарем. При неоднозначності клінічної картини він може призначити попередню консультацію у суміжних фахівців. 

За можливості КТ дітям замінюють на МРТ, яке не має рентгенівського випромінювання (основа методу — магнітний резонанс).

Як підготувати дитину до комп’ютерної томографії

Підготовка дитини до КТ включає:

При направленні дитини на комп'ютерну томографію до наших партнерів у TOP CLINIC DENIS ви обов'язково отримаєте докладні індивідуальні рекомендації щодо підготовки до обстеження від лікаря Клініки ЦСМ.

Як проводиться комп’ютерна томографія у дітей

Особливості діагностики залежить від віку дитини.

Малюків до 1 року для проведення процедури щільно сповивають, а дитину старшого віку вкривають тонкою ковдрою, щоб їй було тепліше і вона відчувала себе в безпеці. Лікар, який проводить діагностику, допоможе укласти та зафіксувати дитину у правильному положенні, встановить світловий промінь, після чого буде введено анестезію (якщо дослідження буде проводитись у стані медикаментозного сну).

Дітям віком до 6-7 років, яким ще важко пояснити, що потрібно зберігати нерухомість протягом декількох хвилин, діагностику проводять під інгаляційним наркозом, використовуючи низьку концентрацію препарату. Така анестезія забезпечує самостійне дихання дитини; нема потреби підключення малюка до апарату легеневої вентиляції.

Після підготовки кушетка повільно заїжджає в капсулу приладу, у якій здійснюється сканування необхідної зони. 

За тривалістю процедура займає не більше 30 хвилин, з яких безпосередньо дослідження — 3-5 хвилин.

Використовуване обладнання

Для КТ дітям у Києві в TOP CLINIC DENIS використовується томограф Philips Brilliance CT 64 (США та Ізраїль), який дозволяє одночасно збирати дані 64 зрізів (товщина 0,67 мм, ширина захоплення до 40 мм). Це — КТ-сканер з низькою дозою випромінювання, робота якого заснована на технології супершвидкої системи реконструкції зображень CIRS G4VS, що дозволяє значно скоротити час проведення дослідження, мінімізувати дозу опромінення без втрат точності та якості зображення.

Що показує комп’ютерна томографія у дітей

Як правило, комп'ютерну томографію при діагностиці у дітей використовують для визначення патологічних станів головного мозку (родові та пізніші травми, у тому числі черепні переломи або тріщини по кісткових швах, крововиливи), черевної порожнини та грудної клітки.

Результати комп'ютерної томографії дитини вивчає лікар-радіолог. Він аналізує інформацію на сканах, зіставляє її з наявною медичною документацією, робить опис та висновок. Цей процес займає не менше 3-5 годин (чим складніший випадок, тим більше часу потрібно лікарю для надання кінцевого висновку).

Після діагностики батьки (або будь-які інші представники) пацієнта отримують плівку зі сканами, яка стане в нагоді для контролю динаміки патології, та висновок з рекомендаціями щодо подальших дій.

Питання-Відповідь

Чи роблять дітям КТ при ковіді?

Під час та після COVID-19 КТ дітям проводиться за наявності доцільності та лише за направленням від лікаря, який зважує всі «за» та «проти» променевого впливу на організм дитини.

Скільки разів можна робити КТ дитині?

Допустима частота проведення КТ для дорослих та дітей ідентична — 1 раз на пів року. При доцільності дослідження може застосовуватися частіше, але при призначенні обов'язково враховується сумарна доза отриманого випромінювання.

Чим небезпечно КТ для дітей?

Доза опромінення при КТ більша, ніж при звичайному рентгені. А дитячий організм чутливіший до іонізуючого випромінювання, ніж дорослий. Тому дитяча комп'ютерна томографія призначається у критичних випадках, коли користь отриманої інформації перевищує ризики від обстеження та діагностику не можна провести менш ризикованим методом. Результати когортного ретроспективного дослідження, яке було опубліковано в онлайн-версії журналу «Lancet», показують, що дитина, яка отримала дозу опромінення близько 50 мГр, має надалі в 3 рази вищий ризик розвитку лейкозу, а у тих дітей, хто отримав дозу близько 60 мГр, — майже в 3 рази вищий ризик виникнення онкології головного мозку.

Що краще зробити КТ чи МРТ головного мозку дитині?

МРТ більше, ніж КТ, підходить для діагностики проблем м'яких тканин, тому метод використовується для виявлення патологічних процесів у головному мозку, хребті, суглобах, малому тазі.

Переваги КТ для дітей у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — багатопрофільний медичний заклад повного циклу, в якому не лише проведуть діагностику здоров'я дитини, а й призначать ефективне лікування.
  2. Дослідження проводиться на томографі з низькою дозою випромінювання — 64-зрізовим Philips Brilliance CT 64.
  3. Безпечна анестезія.
  4. Процедура проводиться із турботою про психоемоційний стан маленького пацієнта.
  5. Представники дитини отримують диск зі сканами та висновок експерта, складений за міжнародними стандартами.
  6. Доступна вартість дослідження.

Потрібно зробити КТ дитині у Києві? Пройти обстеження, отримати точний результат з докладним висновком можна за адресою: вул. Композитора Мейтуса, 5. Щоб записатися на діагностику, зв'яжіться з контакт-центром Клініки ЦСМ за телефоном або залиште заявку через сайт. Довірте здоров'я своєї дитини професіоналам.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті