icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Мінімальна мозкова дисфункція

Мінімальна мозкова дисфункція – захворювання ЦНС, що характеризується рядом легких неврологічних симптомів.

Мінімальна мозкова дисфункція у дітей

Мінімальна мозкова дисфункція - захворювання ЦНС, що характеризується рядом легких неврологічних симптомів. Даний розлад діагностується приблизно у 25% всіх дошкільнят і може проявлятися порушеннями різного характеру:

Часто мінімальну мозкову дисфункцію у дітей плутають з ЗПР, але ці порушення мають різну природу.

Причини виникнення

Виникнення мінімальної мозкової дисфункції у дітей пов'язують з несприятливими факторами, що вплинули на головний мозок дитини на етапі внутрішньоутробного розвитку.

Причини Фактори
Антенальні - порушення, що виникли під час вагітності
 • загроза самовільного переривання вагітності;
 • інфекційні та вірусні захворювання, перенесені матір'ю на різних термінах;
 • вплив радіоактивного випромінювання, токсинів і хімічних речовин;
 • застосування лікарських препаратів;
 • шкідливі звички під час вагітності.
Інтранатальні - порушення в процесі родової діяльності
 • стрімкі пологи;
 • тривале розродження;
 • медикаментозна стимуляція пологів;
 • кесарів розтин;
 • гіпоксія.
Постнатальні

Інфекційні захворювання та травми ЦНС, отримані в перші роки життя дитини.

У немовлят патологія може виникнути через несприятливі умови проживання, ігнорування дитини батьками. В першу чергу при ММД страждають зони мозку, що відповідають за розвиток мови, пам'яті, уваги, сприйняття. При цьому інтелект не страждає, але деякі процеси в розвитку протікають дещо уповільнено.

Симптоматика

Діти з діагнозом ММД не відстають від однолітків за рівнем інтелекту, але у них виникають труднощі з навчанням і соціальною адаптацією, які проявляються таким чином:

Дитина може відставати у фізичному розвитку, мати низьку масу тіла і зріст. У таких дітей спостерігається порушення тактильного, слухового і зорового сприйняття, неадекватні реакції на подразники. В процесі мислення спостерігаються нелогічні «повороти», уповільнена або стрибкоподібно гучна мова, заїкання.

Не обов'язково чекати вступу до школи, щоб визначити, що з дитиною щось не в порядку. Увагу батьків може привернути підвищена активність, неможливість зупинитися і зосередитися на виконанні завдання.

Помітити перші візуальні ознаки мінімальної мозкової дисфункції у дітей можна в перші місяці життя, це:

Клінічна картина мозкової дисфункції у дітей проявляється в таких симптомах:

Внаслідок підвищеної активності, діти з діагнозом ММД швидко втомлюються, не можуть концентруватися на одній справі. Часто у них спостерігається затримка  розвитку мови.

Як батькам зрозуміти, що є проблема

У домашніх умовах варто звернути увагу на такі ознаки:

Якщо у дитини присутня більша кількість з перерахованих ознак, то варто записатися на консультацію в Центр стимуляції мозку.

Корекція ММД

Важливу роль в лікуванні і соціальній адаптації дитини відіграє своєчасна корекція ММД. Найбільшу ефективність показує комплексна робота із застосуванням:

Робота з маленьким пацієнтом одночасно ведеться за різними напрямками:

В даний час для лікування ММД у дітей застосовуються ноотропні препарати і стимулятори ЦНС, які показали високу клінічну ефективність. При ММД фахівці дають позитивний прогноз: приблизно половина дітей «переростають» захворювання, іншим потрібна допомога.

Методи діагностики

Для діагностики мінімальної мозкової дисфункції у дітей використовуються такі сучасні методики, як тест Векслера, що проводиться дитячим психологом. Ефективні методи апаратної діагностики: КТ, МРТ, допплерометрія судин голови, рентген. У Центрі стимуляції мозку в Києві Тест Векслера проводить дитячий психолог. Для дослідження роботи головного мозку ми проводимо електроенцелографію. ЕЕГ - інформативна апаратна методика, показана при затримках мовного розвитку, емоційних порушеннях, травмах і різних захворюваннях головного мозку.

Куди звернутися за допомогою

У нашому центрі супроводом і лікуванням синдрому мінімальної мозкової дисфункції займаються досвідчені неврологи, логопеди, психологи. Наші фахівці можуть своєчасно діагностувати перші ознаки ММД у дітей і призначити терапію. Крім лікувальних заходів діти відвідують уроки ЛФК та розвиваючі заняття. Від своєчасної корекції мозкової дисфункції у дітей залежить, на скільки стабільним буде психологічний стан дитини в школі. Від засвоєння в належному обсязі шкільної програми залежить можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах.

Джерела

Сертифікати

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

Вiдгуки

Ольга 23.06.2021

5.0
5.0

Лечение минимальной мозговой дисфункции

У ребенка второклассника стала замечать, незначительные трудности с обучением, плохо стал читать хотя успехи были и скорость нормальная, а сейчас якобы не хватает усидчивости. Но когда родители на работе днем он один, продленка в школе - это жуть, не знаю что хуже. Я обратилась к нашему семейному врачу и она порекомендовала Центр Стимуляции Мозга с хорошими неврологами и психологами. И здесь сыну установили диагноз ММД - минимальная мозговая дисфункция. Благодаря врачам центра и очень тактичным консультациям пересмотрели наш образ жизни, учли рекомендации психологов. Ребенок меняется, я ищу другую работу, чтобы была возможность уделять ему больше времени, его успехи в учебе растут. Спасибо центру за то что меняете жизнь целой семьи в лучшую сторону!

Катерина 02.05.2021

5.0
5.0

Лікування мінімальної мозкової дисфункції

У нас є донька 5 рочків, не прибирає іграшки, кидає розпочату справу. Це начебто нормально для дитини, але останнім часом вона іноді перестає реагувати коли до неї звертаємося. Тут і характер звісно, але вирішили про всяк випадок проконсультуватися з цього приводу. За відгуками на гуглмапі вибрали Центр стимуляції мозку. Записалися до дитячого невролога - все з відома нашого улюбленого педіатра. Були у О.І. Селезньової. Вона дуже сподобалася малій, знайшла з нею контакт, що безсумнівно допомогло для діагностування. Мінімальна мозкова дисфункція, виявився такий у неї діагноз. Ольга Іванівна призначила комплексне лікування, допомогла зрозуміти як з таким діагнозом жити і боротися. Дочка із задоволенням ходить в Центр стимуляції мозку. Очікуємо на повне одужання!!!

Надежда Николаевна 15.04.2021

5.0
5.0

Лечение минимальной мозговой дисфункции

Минимальная мозговая дисфункция это не приговор! Я это поняла, когда попала с сыночком на прием к Селезневой Ольге Ивановне. После ряда диагностических процедур, она смогла установить степень болезни и подобрала хорошую схему лечения для координации состояния здоровья моего сына. Занимаемся с логопедом, ходим на ЛФК вдобавок, очень нравится ему в самой клинике. Прогресс уже заметен, а прошло всего несколько месяцев. Огромная благодарность Ольге Ивановне и всему коллективу Центра!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті