icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Порушення уваги

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) або просто порушення уваги — це розлад розвитку, зумовлений неврологічними та поведінковими відхиленнями, при яких процеси збудження в головному мозку переважають над процесами гальмування.

Як лікувати порушення уваги?

Як лікувати порушення уваги?

У сучасному світі батьки, вихователі та педагоги все частіше стикаються з гіперактивністю та розладами уваги у дітей. Не знаєте, як впоратися з цією проблемою, до якого фахівця звернутися і як лікувати порушення уваги? Надати всю необхідну допомогу можуть лікарі «Центру Стимуляції Мозку» (ЦСМ).

Синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) або просто порушення уваги — це розлад розвитку, зумовлений неврологічними та поведінковими відхиленнями, при яких процеси збудження в головному мозку переважають над процесами гальмування. Зазвичай уперше порушення уваги у дітей проявляється у віці 4–7 років. Без своєчасної корекції СДУГ може мати серйозні наслідки.

Класифікація порушень уваги у дітей

Серед форм уваги розрізняють сенсорну (слухову, зорову тощо), рухову (усвідомлення та регуляція рухових процесів), емоційну (емоційно важливі стимули), інтелектуальну (процеси розумової діяльності). В основі класифікації розладів уваги перебувають клінічні прояви СДУГ.

Види порушення уваги:

До розладів уваги належать:

Причини порушення уваги

Причини розладів уваги вивчені недостатньо. Значна частина дослідників вказує, що вони зумовлені генетичними змінами та неузгодженою роботою відділів головного мозку, що регулюють поведінку та контролюють увагу.

Причини порушення уваги:

Розлади уваги наявні в клінічній картині інфекційних захворювань, артеріальної гіпертензії, ендокринних збоїв, психіатричних розладів (біполярного аферентного розладу, шизофренії), неврозів (істерії, неврастенії, неврозу нав’язливих станів).

Клінічні прояви

Перші симптоми гіперактивності та синдрому розладу уваги можуть проявитися ще в ранньому віці (1,5–2 роки).

Консультація невролога необхідна, якщо дитина:

Симптоми порушення уваги:

Для школярів та підлітків характерні непосидючість, неохайне виконання завдань, галасливі витівки під час уроків, вигукування з місця, схильність до конфліктів і бійок з однолітками.

Ознаки порушення уваги у дітей:

Наслідки порушення уваги

Синдром порушення уваги веде до проблем із читанням і письмом. Дитина не справляється з навчальними завданнями, припускається багато помилок. Спостерігається соціальна дезадаптація, яка проявляється в труднощах перебування серед людей, але водночас такі діти прагнуть до лідерства. Вони схильні конфліктувати з однолітками та старшими.

Дитина втручається в чуже спілкування та дії, поводиться непередбачувано, забирає чужі речі, неадекватно реагує на зовнішні подразники. Підлітки не визнають авторитетів, схильні до антисоціальних вчинків, вживання спиртних напоїв і наркотиків. Юнаки та дівчата погано адаптуються до навколишнього світу.

Діагностика порушення уваги

Щоби призначити правильне та ефективне лікування порушення уваги, лікар повинен провести всебічне обстеження. Діагностика охоплює збір анамнезу, оцінювання поведінки дитини, неврологічне обстеження. Для аналізу психологічного стану використовуються діагностичні опитувальники, розраховані на різний вік дітей. Для обстеження головного мозку призначаються ЕЕГ, УЗД, МРТ.

У «Центрі Стимуляції Мозку» проводиться діагностика Conners-3. Тестування займає 1–1,5 години. Воно проводиться психологом у комфортних і невимушених умовах, що дає змогу отримувати точні результати.

Ефективним методом є й діагностика Мохо. Тест розроблений у двох версіях: для дітей 6–12 років і підлітків від 13 років. Він складається з декількох рівнів. Тривалість становить 14,5 хвилин. Результати дають змогу виявляти чисельні показники симптомів СДУГ.

Лікування порушення уваги

Лікування порушень уваги проводиться під контролем педіатра після консультації дитячого психіатра та невролога. У разі затримки психомовного розвитку обов’язкові призначення логопеда.

Методи лікування порушень уваги:

Профілактика порушень уваги

Щоби запобігти порушенню концентрації уваги у дитини важливо стежити за розпорядком дня, режимом сну та відпочинку. У разі можливості варто уникати рухливих і емоційних ігор перед сном. Важливу роль відіграє харчування. У раціоні має бути достатньо вітамінів і мікроелементів.

Наші переваги

 1. Тестування сертифікованими в Україні методиками: PEP-3, MOXO, ADI-r, CASD, LEITER-3, ADOS-2, WISC-4.
 2. Комплексний підхід за участю в терапії психолога, невролога, корекційного педагога, психіатра, логопеда та педіатра.
 3. Постановка правильного діагнозу, проведення ефективного лікування та корекції при будь-якому рівні складності порушення.
 4. Індивідуальний підхід під час роботи з дітьми та батьками.
 5. Конфіденційність медичної інформації.

Який лікар лікує порушення уваги?

Якщо ви помітили у дитини ознаки нестачі уваги, обов’язково запишіться на консультацію психолога та дитячого невролога. «Центр Стимуляції Мозку» (ЦСМ) пропонує пройти комплексну діагностику будь-якого розладу й отримати якісне лікування. Якщо вашій дитині потрібна корекція уваги, запишіться на прийом за телефонами, вказаними на сайті.

Джерела

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • DC4. Тест/діагностика СДУГ (МОХО), інтерпритація психолога (від 6 років) Дитячий

  2000 грн

  60 хвилин

 • CC13. Консультація психолога дитячого (первинна)

  60 хвилин

Вiдгуки

Ангелина 08.10.2021

5.0
5.0

Нарушение внимания

Хочу порекомендовать всем родителям детей с СДВГ клинику ЦСМ! Именно здесь нам помогли разобраться в проблеме и назначили эффективную терапию! Диагноз СДВГ моему ребенку поставили еще в государственной детской поликлинике. Рекомендовали сходить к психиатру, но я испугалась и никуда не пошла. По рекомендации подруги обратилась в ЦСМ. Очень благодарна сотрудникам клиники за их внимательное и чуткое отношение как к маленьким пациентам, так и к их родителям. Часто помощь очень нужна не только детям, но и мамам с папами, которым психологически тяжело справиться с принятием диагноза своего малыша. В ЦСМ мы обращались к неврологу Ольге Геннадьевне и психиатру Оксане Васильевне. Врачи объяснили мне, что нет ничего страшного в диагнозе СДВГ и такое состояние поддается коррекции в раннем возрасте. Мы начали работу со специалистами, прошли тесты и обследования. Наконец мне объяснили, как общаться с ребенком, как правильно реагировать на его поведение! Я чувствую, что я не одна, ощущаю поддержку и вижу результат терапии! Безмерно благодарна врачам ЦСМ за их труд! Будьте здоровы!

Константин Скрипник 27.09.2021

5.0
5.0

Нарушение внимания

Могу рекомендовать клинику ЦСМ родителям, чьим детям поставили диагноз дефицита внимания. Тяжело принять, что у твоего ребенка проблемы. Но мне очень понравилось отношение специалистов клиники как к ребенку, так и к нам, родителям. После общения с психологом у нас с женой будто камень с плеч упал. Мы почувствовали облегчение и поняли, что нашей вины нет в том, что сын отличается от других детей. Благодаря процедурам и терапии Сашка стал немного спокойнее, мы видим результаты. Работа непростая, но мы вместе с сыном стараемся, чувствуя поддержку врачей!

Оксана Росинська 03.06.2021

5.0
5.0

Порушення уваги

До клініки ЦСМ я звернулася з надією на допомогу моїй доньці. В неї є помітні проблеми з увагою, вона дуже непосидюча, гіперактивна, впадає в істерики. В мене перша дитина, я раніше не мала досвіду материнства. Інколи я почуваюся розгубленою через те, що не розумію, що з моєю дитиною. В ЦСМ на консультації невролога лікар мені багато чого пояснила, заспокоїла. Вона провела тести, направила на дослідження. Ми були у психолога та психіатра. Виявилося, що проблема є, але вона не сильно виражена та може бути відкоригована повністю. Лікар сказала, що я молодець, що вчасно звернулася. Бо в підлітковому віці таким діткам стає дуже важко в соціумі, та й батьками з ними нелегко. Ми проходимо терапію, відвідуємо психолога, приймаємо ліки. Я бачу, як моя дитина змінюється на очах! Також мені дуже сподобалось, що робота йде не тільки з дитиною, а й зі мною! Мені пояснили, як поводити себе під час її істерик, як заспокоїти та відволікти дочку. Загалом, я просто дуже вдячна лікарям клініки за все, що вони для нас роблять!

Денис 12.05.2021

5.0
5.0

Порушення уваги

Дуже раджу клініку ЦСМ для вирішення проблем у дітей зі СДУГ! Ми мали дуже позитивний досвід співпраці з клінікою, залишились задоволені! Важко бути батьками дитини з синдромом дефіциту уваги, але коли відчуваєш підтримку спеціалістів, життя дуже змінюється! Дякую всім лікарям та персоналу клініки за їх велику та добру справу! Хай вам бог допомогає!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті