icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування алалії

Лікування алалії направлено на відновлення і поліпшення активної мови, активізації мовної функції за допомогою сучасних лікувально-діагностичних методик і сертифікованого обладнання.

Лечение алалии у детей в Киеве

Лікування алалії у дітей в Києві

Дисфазія, або алалія — це затримка мовного розвитку, при якому дитина або взагалі не говорить, або говорить дуже погано. У цьому стані зберігається інтелект та слух, проте, якщо лікування алалії у дітей в Києві або будь-якому іншому місті не розпочати вчасно (до 4–5 років), можлива вторинна затримка психічного розвитку на тлі обмеженості знань про навколишній світ в порівнянні з однолітками.

Подібні порушення мовлення у хлопчиків зустрічається вдвічі частіше, ніж у дівчаток. Алалія (дисфазія) включає всестороннє порушення розвитку мовлення — від неможливості правильно вимовляти звуки до невміння правильно будувати речення, якщо дитина говорить частково.

Захворювання може мати різний ступінь тяжкості: у складних випадках діти не лепечуть у віці немовляти і не говорять подорослішав. В легких — можливі зачатки мовлення, аграматизм, пов'язаний зі складнощами в читанні та письмі. У «Центрі стимуляції мозку» готові допомогти в обох ситуаціях. Наша основна місія — забезпечити повноцінне майбутнє та всебічну соціалізацію наших пацієнтів. Тому наші фахівці борються до кінця за можливість пацієнта говорити, навіть у найважчих і запущених випадках.

Класифікація алалії

Є кілька класифікацій, які ґрунтуються на різних умовах — ступінь вираженості, наявність або відсутність психоневрологічних симптомів проблеми, симптоматичні принципи, характер порушення окремих мовних систем тощо.

Залежно від наявності або відсутності психоневрологічних симптомів алалії розрізняють такі форми захворювання:

За ступенем вираженості:

Залежно від симптоматичного принципу різняться три рівні недорозвиненості мовлення:

Залежно від характеру порушення окремо взятих мовних систем розрізняють такі типи алалії:

Види алалії за патогенетичним принципом:

Моторна алалія — ​​це стан, при якому уражаються рухові зони. Дитина розуміє, коли до неї звертаються, але відповісти не може (системне недорозвинення мовлення).

Сенсорна алалія — ​​це стан, що супроводжується ураженням сенсорних зон, які відповідають за сприйняття та розпізнавання мови. Дитина не розуміє, коли до неї звертаються, тому патологія пов'язана з недорозвиненістю активного (моторного) мовлення, причому порушень слуху в таких дітей немає.

Сенсомоторна алалія (змішана) — характеризується одночасним порушенням власного мовлення та звернення інших.

В «Центр стимуляції мозку» найчастіше звертаються клієнти, яким потрібне лікування саме сенсорно-моторної алалії у дітей різного ступеня тяжкості.

Етіологія захворювання

Розвиток алалії відбувається через недорозвиненість клітин мозку, що локалізовані в корі великих півкуль та підкіркових структур. Порушення в їх розвитку відбувається на тлі провокуючих чинників, які трапляються в різні періоди життя дитини.

Основні причини алалії:

Не варто також забувати, що часто алалія — це один із симптомів відставання в психічному розвитку, неврологічних порушень, вони ж є й причинами захворювання.

Патогенез

При моторній алалії не в повній мірі формуються провідні шляхи між премоторною, постцентральною областями головного мозку і скроневою областю, переважно в лівій півкулі, що відповідає за мовленнєвий розвиток.

При сенсорної алалії відсутні або недорозвинені зв'язки між правою та лівою півкулями головного мозку.

На тлі органічних ушкоджень головного мозку дозрівання нервових клітин сповільнюється, тому вони залишаються молодими та незрілими нейробластами. При цьому відбуваються деякі порушення: знижується збудливість нейронів, виснажуються клітини мозку, блокуються основні нервові процеси. Ураження мозку слабо виражені, але мають множинний характер, тому самостійна можливість мовленнєвого розвитку обмежена.

Ознаки алалії

Якщо дитина не говорить з річного віку, говорить мало або неправильно, батьки починають підозрювати щось складне та незворотне. Однак затримка мовленнєвого розвитку може бути тимчасовою та мати функціональний характер. Наприклад, коли з дитиною мало спілкувалися, чи у батьків також є проблеми з мовленням. Таке може статися також і в тому випадку, коли дитина в ранньому віці потрапила в нове мовне середовище.

Симптоматика залежить від того, які саме зони мозку уражені. Проявів алалії у дітей дуже багато. Їх умовно ділять на мовленнєві, неврологічні та психопатологічні.

Симптоми, які мають насторожити

Діти-алаліки незграбні, образливі та замкнені. У них порушена дрібна моторика, вони погано концентруються, мають проблеми з побудовою висновків. Проте навіть за наявності симптомів точно встановити проблему зможе тільки фахівець. Тому, якщо у вас виникли будь-які підозри, у дитини є ознаки алалії, вам необхідно звернутися в «Центр стимуляції мозку» для консультації з неврологом.

Ускладнення

Відсутність своєчасного комплексного лікування алалії у дітей може стати причиною глибокої затримки психомовленнєвого розвитку. У дитини виникають складності з концентрацією уваги, пам’яттю, пізнавальною активністю. За відсутності психомовленнєвого розвитку у дітей з алалією формується дезадаптація, можлива розумова відсталість.

Іноді при сенсорно-моторній алалії може з’явитися заїкання. Проте його відносять не до ускладнень захворювання, а до наслідків значного ураження зон мозку, які відповідають за мовленнєвий розвиток.

Діагностика алалії

Першим етапом діагностики стають консультації у невролога, логопеда, сурдолога, педагога-дефектолога, які оцінюють ступінь порушення мовлення, визначають дефіцити та вторинні порушення.

Для виявлення пошкоджень мозку призначається ЕЕГ, в деяких випадках потрібно МРТ головного мозку.

Для виявлення слухових порушень проводять отоакустичну емісію (ОАЕ) та аудіограму.

Під час нейропсихологічної діагностики, яка оцінює психічні функції дитини, лікар проводить тест Векслера для виміру рівня інтелекту та Мюнхенську функціональну діагностику (МФД), розроблену для оцінки психомоторики дітей раннього віку.

Корекція алалії вимагає індивідуального комплексного підходу, тому фахівці нашого медичного центру визначають, які структури мозку потрібно розвивати. Враховуючи результати досліджень, а також вік та індивідуальні особливості маленького пацієнта, підбираються методи лікування.

Лікування алалії: наш підхід

Лікування алалії у дітей в клініці «Центр стимуляції мозку» охоплює понад десяток різних методик:

Симптоми алалії залежать від форми захворювання, тому патологія вимагає індивідуального підбору методик корекції.

Лікування моторної алалії спрямоване на відновлення та поліпшення активного мовлення, активізації мовленнєвої функції, однак іноді починається з затримкою. Адже розвиток мови — це індивідуальний показник, і не всі батьки можуть вчасно побачити тривожний симптом в тому, що дитина не говорить, тоді як усе розуміє та нормально розвивається. А в найближчому оточенні завжди знайдеться «заспокійлива» історія про знайомого знайомих, котрий мовчав до 5 років, а потім заговорив. Тому деякі пацієнти надто пізно звертаються до центрів лікування алалії.

Лікування сенсорної алалії безперервне та тривале, охоплює заняття з логопедом, психоневрологом, аудіотерапію за методом «Томатіс», медикаментозну терапію. Після одужання дитина повинна перебувати під наглядом лікарів і продовжувати логопедичні заняття для профілактики рецидивів та закріплення результатів корекції.

Лікування сенсомоторної алалії найскладніше та найтриваліше. Найчастіше діти з таким діагнозом взагалі не розмовляють і мають ознаки інтелектуального відставання. В цьому випадку дуже важливо почати лікування алалії якомога раніше.

Системність захворювання обумовлює системність підходу до його корекції, тому в нашому медичному центрі всі пацієнти з алалією проходять корекційні курси за особливою найбільш ефективною та оптимальною програмою.

Результати лікування

Прогнози для моторної форми захворювання сприятливі. Результативність корекції при сенсорній і сенсорно-моторній формах залежить від ряду факторів: наявності супутніх патологій та психосоматичних розладів, характеру ураження мовленнєвого центру мозку.

Профілактика захворювання

Профілактика алалії у дитини полягає в забезпеченні сприятливих умов під час вагітності, тривалому грудному вигодовуванні, ранньому фізичному розвитку, своєчасній діагностиці вроджених патологій, а також у комплексному розвитку дитини.

Поради та рекомендації

Щоб вчасно помітити у дитини прояви алалії, батьки повинні:

Якщо виникають найменші підозри щодо відставання в розвитку, необхідно терміново звертатися до фахівців. Не варто панікувати, алалія, діагностика та лікування якої повинні проводитися комплексно, піддається корекції.

Який лікар лікує алалію?

Лікуванням захворювання в «Центрі стимуляції мозку» займається команда висококласних вузькоспеціалізованих лікарів — невролог, дитячий психіатр, нейропсихолог, логопед-дефектолог. Лікарський склад може змінюватися в залежності від форми дисфазії та особливостей дитини.

Переваги лікування алалії у дітей в клініці «Центр стимуляції мозку»

Лікування у нас — це:

 1. Доступна ціна.
 2. Великий досвід в лікуванні пацієнтів з тяжкою формою алалії.
 3. Репутація, підтверджена успішними кейсами та роками результативної роботи.
 4. Зручне розташування клініки в екологічно чистому районі Києва.
 5. Комплексне розв'язання проблеми з індивідуальним вибором методик.
 6. Послуги досвідчених лікарів вузької спеціалізації.
 7. Використання сучасних лікувально-діагностичних методик та сертифікованого обладнання: «Реамед-Полярис», Tomatis Besson, Tomatis Besson, Interacoustics (Данія), барокамера, «Braintest» (енцефалограф), концентратори Кисневі «Біомед» 7F-5 (Україна) і «ReOxy» (Німеччина), FORBRAIN® (пристрій, що дозволяє тренувати процес обробки мозком слухової інформації, дитина чує свій власний голос у відкоректованому вигляді, при цьому мозок змушений перебудовувати свою роботу у відповідь на ці зміни), лампи «Bactosfera» для кварцування повітря.

Пам'ятайте, що насправді всі діти з алалією можуть, але не вміють говорити. У нашій клініці за допомогою ефективних і безпечних методів вчать говорити дітей різного віку з будь-яким типом захворювання.

Лікарі

У клініці «Центр стимуляції мозку» працюють лікарі, які мають величезний досвід у допомозі особливим дітям та підтримці їхніх батьків. Кожен лікар — професіонал у своїй галузі медицини, що досконало володіє сучасними діагностичними та терапевтичними методиками.

Помітили у малюка ознаки відставання в розвитку? Потрібні консультації досвідчених дитячих лікарів щодо лікування алалії в Києві? Фахівці клініки «Центр стимуляції мозку» завжди готові допомогти у розв'язанні будь-яких проблем зі здоров'ям. Звертайтеся в реабілітаційну клініку «Центр стимуляції мозку» на Подолі: тут для дитини підберуть індивідуальний курс корекції дисфазії, який обов'язково матиме позитивний результат.

Питання-Відповідь

Чи можливо вилікуватися від алалії?

Зазвичай алалія пов'язана з різними факторами, серед яких: запалення та травми головного мозку, аліментарно-трофічні, метаболічні порушення у внутрішньоутробному та ранньому післяпологовому періоді розвитку дитини, трисомія по X-хромосомі. Тому навіть своєчасне лікування повністю патології не позбавить. Проте при індивідуальному підході до корекції можна досягти таких результатів лікування, що прояви стануть непомітними оточуючим. Лікування алалії у грамотних фахівців дає змогу максимально компенсувати порушення вимови.

Що буде, якщо не лікувати алалію?

Алалія має кілька варіантів прояву. Якщо її не лікувати, наслідки будуть найсерйознішими. Сенсомоторна алалія — найважча форма. Ускладнення можуть бути різні: від важкого заїкання до грубої затримки психомовного розвитку та розумової відсталості.

Як дізнатися, чи є алалія у дитини?

Явні ознаки алалії можна спостерігати вже з трирічного віку. Проте повна відсутність мови у два роки потребує консультації логопеда. Симптоми алалії різняться за видами захворювання (неясне відтворення звуків, ехолалія, мізерний словниковий запас, нерозуміння мови). У дитини з алалією необхідно перевірити фізичний слух. Також може знадобитися консультація невролога.

Як поводяться діти з моторною алалією?

При моторній алалії діти не говорять через невміння керувати мовними органами. Їм не вдаються мовні рухи, тому їх вимова невиразна, вони погано вимовляють звуки, говорять тихо. Але при цьому чудово розуміють, що їм кажуть інші.

Хто може поставити діагноз алалія?

Хоча симптомами алалії є відсутність або недорозвинення вимови, підтверджує діагноз не логопед. Перед початком корекції варто визначити характер мовного розладу. Тому діагностика захворювання у компетенції дитячого невролога. Також може бути потрібна консультація дитячого психіатра.

Джерела

Відео

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Майорникова В.Д. 02.12.2020

4.0
4.0

Лечение алалии у детей в Киеве

Алалея, такое красивое, почти цветочное название несет за собой огромное горе для людей. Нам поставили диагноз в три года. Мы уже не раз обращались в ЦСМ, я и сама там проходила курс массажа, поэтому зная точно, что нам там помогут записались на прием.Нас встретил молодой специалист логопед дефектолог Топалевская И.Н. , что сразу насторожило. Однако все мои сомнения улетучились после первого приема. Проши тестов, я ответила на миллион вопросов, обследование, подтверждение диагноза. Потом началось лечение, какие-то процедуры мне казались лишними, но спустя полгода мне было стыдно за свои сомнения, ребенок расцветал на глазах, каждый день он делал маленькие и успехи. К пяти годам у нас уже появилась надежда пойти в обыкновенную школу. Хотя с какими-то проявлениями нам приходится смирятся, но мы не сдаемся. Единственный минус это расположений, очень нам далеко добираться.

Ріната Петрівна 15.10.2020

5.0
5.0

Лікування алалії у дітей в Києві

Дитина 6 років не розмовляє, може вийти з душа не змити мило, забути одягнути черевики взимку, дуже примхливий. Уже три роки ми ходимо по всім лікарням, п'ємо ліки, ніякого зсуву, немає. Всі тільки обіцяють, друзі порадили київський ЦСМ, без роздумування зібралися приїхали. В результаті обстеження, діагноз "алалея", сприйняла вже спокійно, від лікарів чекала дій. Було розписано лікування, близько 7 процедур в день, рефлексотерапія, заняття з логопедом, звукова терапія, фізіотерапія. Дитина на всі заняття просто біжить, припинилися істерики. Лікарі завжди коментують заняття нічого не приховують. Наш час згаяно, але організм людини непередбачуваний і ми віримо. Через три місяці, дитина стала спокійніше, набагато зібраний, став вступати в діалог, поки жестами, ну в нашому віці це прорив. Спасибі, що є всьому персоналу за надію.

Ницула П В 03.08.2020

5.0
5.0

Лечение алалии у детей в Киеве

Огромное спасибо, создателю Центра стимуляции мозга. У ребенка аутизм, наблюдаемся в центре 4 года, переступая порог в клинику, попадаешь в другое измерение. Вежливая девушка на ресепшене, вас всегда запишет на удобную дату, все расскажет, подскажет. Обстановка - все обустроено для удобства пациентов, для комфортного занятия с детьми. Есть всевозможное оборудование, для лечения ребенка. Профессиональный персонал. За четыре года, мы опробовали различные технологии аппараты, за усердие вознаграждены, Дочка разговаривает, в учебе еще отстает, зато рисует в свои 8 настоящие шедевры, пишет стихи, пусть с ошибками. В комплексе с занятием логопеда мы проходили различные процедуры стимуляции мозга. Мы будем продолжать лечение. Спасибо вам за ваш труд!

Світлана Аглітінова 26.07.2020

5.0
5.0

Лікування алалії у дітей в Києві

Наша історія почалася 3 роки тому. Народився Родик, моєму щастя не було меж. На 3 день на виписали додому, і почалося пекло. Мій весь час кричав, був порушений смоктальний рефлекс, пізніше з'ясувалося що і хапальний. Перше відчуття паніка, відчай. Добре ми живемо в світі інтернету. Переглянувши купу сайтів, прочитавши відгуки. Ми з чоловіком зупинилися на ЦСМ. Записалися, на прийом до невролога Селезньової О.І. чудовий лікар, відразу розташувала до себе, пояснила перед обстеженням, до яких діагнозах нам бути готовими. Діагноз затримка розвитку мозку. Ольга Іванівна запропонувала комплекс лікування. Ходимо на процедури третій тиждень, поки єдиний результат, це півночі мого сну. Але ми вже готові до тривалого лікування. Поки все нам подобається.

Алефтина 12.05.2020

5.0
5.0

Лечение алалии у детей в Киеве

Хочу поделиться своей историей. Сильнейший токсикоз во время беременности. Имел последствия, в три года ребенок невнятно говорил только: "мама, папа, баба". Был очень истеричным, мог упасть на пол в магазине, кричать до хрипоты. В местной поликлинике отмахнулись, сказали еще рано, заговорит, все дети капризны, надо воспитывать. В интернете нашли клинику ЦСМ, записались, приехали в Киев. Обследование, тестирование диагноз - Алалия. Услышав такое звучное название не знала, радоваться и плакать. Спасибо всему медицинскому персоналу, оказали колоссальную поддержку доступно объяснили, как нам с этим жить. Наш невролог Селезнева О.И. врач - с большой буквы. Более полугода мы проходим лечение, ребенок на все процедуры идет удовольствием. С нами работает, логопед, психолог, реабилитолог, физиотерапевт. Все занятия проходят в игровой форме, больше всего Сыну нравились музыкальные занятия - стимуляция мозга ритмом. Сегодня, в свои 5 лет, мы выучи еще 10 слов, почти четко выговариваем звуки. Мы только в начале пути, но благодаря нашим врачам у нас есть надежда на счастливое будущее. СПАСИБО!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті