icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Перелом основи черепа

Перелом основи черепа – це пошкодження черепа, яке розвивається в результаті перелому кісток, що входять в основу мозкового відділу.

Перелом основи черепа в області середньої черепно-мозкової ямки / або передньої черепної ямки / зліва чи справа

Перелом основи черепа – це пошкодження черепа, яке розвивається в результаті перелому кісток, що входять в основу мозкового відділу. Травму класифікують як важку, так як пошкоджується головний мозок, страждають лобові частки мозку, нерви, що відходять від стовбура. Порушується цілісність твердої оболонки мозку, що збільшує ймовірність проникнення інфекції ззовні.

Причиною подібної травми може бути автодорожня пригода, падіння зі значною висоти, удар в область підстави носа або нижньої щелепи. Ці травми супроводжуються значними крововтратами, можуть викликати стан коми. При несвоєчасному наданні допомоги, великий відсоток летальних випадків, а також довічної інвалідності.

Клінічні ознаки (по локалізації):

Часто виникають проблеми з диханням, тому важливо стежити за цією функцією при транспортуванні потерпілого. Усіх пацієнтів необхідно оперативно доставляти в стаціонар. Якість їх життя згодом залежить від якості першої допомоги і реабілітації. Для виявлення переломів кісток черепа роблять рентгенограми в трьох різних проекціях, проводять неврологічне дослідження. При постановці діагнозу враховують анамнез, особливості та причини пошкодження. Тактика лікування визначається тяжкістю травми.

Джерела

Фахівці

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Сертифікати

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

 • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

  30 хвилин

Вiдгуки

Светлана Якушева 17.06.2021

5.0
5.0

Лечение перелома основания черепа

Сын подросток катался на скейте. Без защиты, без шлема. Упал неудачно на угол бордюра нижней челюстью. Реабилитацию проходили в “Центре стимуляции мозга” на проспект Василия Порика, так как я знаю, что именно эта клиника занимается такими тяжелыми случаями. Там сына полностью обследовали, делали МРТ, рентген и друиге процедуры. Травма оказалась тяжелой, риски в таких случаях 50 на 50, но благодаря тому что мы быстро приехали и ему вовремя оказали необходимую медицинскую помощь, здоровье должно полностью восстановиться. Надеемся на лучшее!

Валентина 03.05.2021

5.0
5.0

Лікування перелому основи черепа

Моя племінниця потрапила в ДТП з батьками, батьки в реанімації в лікарні, у дівчинки був сильний удар в обличчя в район носа і велика крововтрата. Дитину відвезли в реанімацію спочатку в міську клінічну лікарню, а потім в Центр стимуляції мозку, ми з чоловіком наполягли. Діагностували перелом основи черепа. Слава богу вона не впала в кому, і допомогу надали кваліфіковану і вчасно. Ще чекає довгий шлях реабілітації, тому поки що сподіваємося на краще.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті