icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Загальне недорозвинення мови

Загальне недорозвинення мови - це стан, пов'язаний з неправильним формуванням мовлення дитини.

Загальне недорозвинення мови

Лікування недорозвинення мови у дітей в Києві

Медичний Центр стимуляції мозку щоденно приймає десятки дітей з діагнозом ЗНМ – загальне недорозвинення мови. Цим терміном позначають комплексний розлад, який містить великий спектр відхилень в формуванні та розвитку мовної системи – діти з ЗНМ погано розмовляють (а іноді й не розмовляють зовсім), мають труднощі з правильною побудовою речень, правильною вимовою деяких звуків.

Важливість вчасного звернення та лікування недорозвинення мови у дітей полягає у різноманітності причин розвитку цього стану:

Визначити причину та рівень порушень (їх існує кілька) може лише професійний лікар – дитячий логопед, невролог, психолог, а іноді потрібний і консиліум фахівців. Логопедичний висновок при загальному недорозвиненню мови – перший та основний етап лікування, що впливає на те, як довго буде тривати лікування, які методи та методики будуть застосовуватися в процесі, яким буде прогноз при ЗНМ 1 та 4 рівня.

В Центрі стимуляції мозку лікування починається з обстеження дітей із ЗНМ. Можна скільки завгодно лікувати симптоми, навчати дитину правильно будувати речення та не досягти результатів тому, що методи впливу обрані неправильно. Наприклад, якщо причиною змін є захворювання дихальної системи, сеанси транскраніальної стимуляції мозку будуть марними.

Завдання фахівців клініки стимуляції мозку, яка знаходиться в Києві та пропонує послуги лікування певних неврологічних дитячих захворювань – визначити «неврологічний слід» в ЗНМ чи спростувати його. Якщо компоненти мови не можуть нормально формуватися через порушення в роботі ЦНС, ми одразу ж беремося за роботу, щоб повернути здоров’я вашій дитині.

Характеристика дітей із ЗНМ: форми, рівні, симптоми

Зазвичай, недорозвинення мови виявляється у дітей з 3 років, коли на тлі інших помітно, що дитина значно гірше розмовляє. Важливо розуміти, що ЗНМ та затримка мовного розвитку – не одне й те саме. Затримка вказує лише на несвоєчасність появи мови – достатньо грамотної та чіткої. ЗНМ вказує на патологію мовного відображення думок.

Другий момент – патологія мовного відображення думок не синонім розумової відсталості. Тобто дитина до певного віку тямить не гірше за однолітків, все чує й не погано розуміє. Але в подальшому відсутність вербального спілкування може стати причиною проблем з пам’яттю, втрати цікавості до будь-якої пізнавальної діяльності, проблеми з концентрацією уваги.

Лікування ЗНМ у дітей в Києві та Україні прямо залежить від ступеня важкості стану. Цей критерій фахівці використовують для класифікації, де загальне недорозвинення мови 4 рівня – найлегша форма захворювання, а недорозвинення першого рівня – найважча.

Таблиця рівнів ЗНМ виглядає наступним чином:

ЗНМ 1 рівня Найважчий рівень розвитку захворювання, який часто характеризується повною відсутністю мови. Навіть п’ятирічка з відхиленнями цього рівня лише белькоче, в кращому випадку може вимовити повністю одне слово, але й це викликає значні труднощі.
ЗНМ 2 рівня Зачатки мови у дитини на цьому рівні існують – вона може скласти найпростіше речення з кількох слів. Але словниковий запас бідний, звуки дитина вимовляє зі складнощами, з грубими помилками вимови.
ЗНМ 3 рівня На цій стадії спостерігається досить усвідомлена мова виразами, але її основою як і раніше залишаються прості речення. Присутні незначні відхилення у фонетичному сприйняті, узгоджувані частин мови.
ЗНМ 4 рівня Дитина достатньо впевнено спілкується, у неї широкий словниковий запас, але з вимовою все ще існують труднощі, часом страждає логіка оповіді.

Лікування

Якщо ваша дитина погано говорить та не сприймає на слух слова – наприклад, на прохання показати картинку, на якій зображений будинок, показує що завгодно замість необхідного зображення – варто показати її фахівцям Центра Стимуляції мозку. Не обов’язково послуги Центра вам стануть у нагоді, але якщо знадобляться, то краще почати роботу з дитиною якомога раніше.

Системна недорозвиненість мови потребує такого ж системного підходу в лікуванні. Тому в Центрі стимуляції мозку, який знаходиться в Києві та кілька років надає багато послуг для лікування неврологічних захворювань у дітей та дорослих, практикують поступове формування усної мови при її недорозвиненості.

Після діагностики стають зрозумілі очевидні труднощі в стані пацієнта, їх причини, після чого можна скласти ефективний план корекційної роботи. Якщо мова йде про четвертий та третій рівень порушень, часто для повного усунення мовних проблем достатньо занять з логопедом. В складніших випадках, може знадобитися втручання психолога чи невролога. Або використання додаткових методик – масажу, остеопатичного чи медикаментозного лікування, мікрополяризації мозку.

В Центрі стимуляції мозку надаються усі необхідні послуги для того, щоб ваша дитина вийшла від нас, розмовляючи без зупину!

Джерела

Відео

Фахівці

Ліцензії та сертифікати

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Ксенія 23.06.2021

5.0
5.0

Лікування нерозвинення мови

Розговоритися моєму синові допомогли в Центріі Стимуляції Мозку. Тут відмінні логопеди-дефектологи, зверталися і ми, і моя подруга з дитячого майданчика. Ми були у Аніщенко Вікторії Миколаївни, у неї доволі хороший підхід до дитини, терпляче ставлення. Це головне! )) Рекомендую!

Леся Антонівна 06.05.2021

5.0
5.0

Лікування нерозвинення мови

Син сестри страждає аутизмом, тому є проблеми з вимовою і взагалі з мовленням. Це і специфічне складання слів у речення, своя логіка, одним словом - особлива дитина як кажуть. З ним працювала Карімова Муніра по батькове не пам'ятаю. Вона на сеансах з дитиною використовувала спеціальні навушники, які допомагали дитині чути свій голос і голос лікаря в модифікованому варіанті. Проводила логопедичні масажі. Сестра, каже що результат є. Тому я теж рекомендую ЦСМ! В нас ще є час, але думаю, що скоро прийдемо на консультацію перед садочком - хочеться бути впевненими що все в порядку.

Нина Пащенко 09.04.2021

5.0
5.0

Лечение недоразвития речи

Нина. Мы с мужем научились понимать лепет нашего сына ближе к 4 годам - когда он стал более понятным нашим ушам. Но другие люди ничегошеньки не понимают. В саду те же проблемы, только таких как он еще 2 человека. Решили обратиться к логопеду-дефектологу в центр стимуляции мозга, что на на Василия Порика находится. Нам посоветовали Козу Оксану Владимировну. Нам она помогла с постановкой и автоматизацией звука, нужно было много тренироваться, проговаривать слова и звуки. Дома тоеж постоянно тренировались, брала отпуск специальн для этого, потому что иначе никак. После логопедического массажа спало мышечное напряжение. Он стал боле четко выговаривать слова и другие слова которые появляются звучат более понятнее а не как раньше абырвалг какойто. Так что спасибо большое специалистам центра! Очень приятно, что в Украине есть такаие замечательные центры для деток, где им помогут а не просто выставят чек и мило улыбнуться. Спасибо, мы вам доверяем! Простите за такое количество ошибок, пишу с телефона, пальцы не всегда попадают куда надо и т9 рулит )))) Спасибо большое!!!

Оксана 14.03.2021

4.0
4.0

Лечение недоразвития речи

Моя доченька плохо выговаривала слова, иногда ленилась, как мне казалось стоило приложить какое-то усилие к этому, и просто показывала, на что-то. В три года на площадке уже все болтают без умолку. Очень волновалась, чтобы не было проблем каких-то с развитием, поэтому решилась обратиться за помощью к врачам, хотя доверия изначально не было. Долго выбирала клинику, читала отзывы, по знакомым узнавала. В результате остановилась на Центре стимуляции мозга. Нам попался ну ооочень хороший логопед Анищенко Виктория Николаевна, она установила причину оказалось, что это задержка речи которую можно подкорректировать на занятиях с логопедом. Пока взяли курс на 10 сеансов, чтобы перед садом подтянуть ее немного. Что важно - результаты есть, хотя и не такие быстрые, как хотелось. Но думаю, что сад сделает свое дело ))))

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті